השעה 5:27

לא נרדמתי הלילה, בטח כי ישנתי כמה שעות במשך היום. נו מילא, יש לפעמים גם לילות כאלה.
אז הרבצתי חצי עונה של סדרה לוקסמבורגית בנטפליקס. נשנשתי איזה חטיף. ניסיתי לבלוש בשקט מופתי דרך החלון אחר קולות מוזרים שאיזו חיה לילית מסתורית הפיקה – משהו בין ציוץ שורקני לבין יללה דקה. חשבתי שאגלה איזו ישות ערפדית מעניינת ממוצא טרנסילבני או יונק מפליא אשר עין אנושית טרם ראתה, שיוצא מדדה מהשיחים העירוניים רק בארבע לפנות בוקר ומפגין מראה-כלאיים של חצי דביבון חצי ארמדילו, ואז אכריז עליו בקול מלחשש ונרגש של דייוויד אטינבורו. או אפילו ינשוף. אבל הנוף החייתי היחידי שנתקלתי בו היה שלוש היונים הקבועות במקום הלינה הקבוע שלהן בחלון הדירה שממול, עומדות כהות ועמומות בתוך החושך, ללא ניע, מתמזגות באפלה כמו פסלי גרגוילים שיחזרו להיות עכברושים מכונפים עם בוקר.
אוי, היונים הללו.

הלימודים די נגמרו רשמית, רק שעד סוף הקיץ יש עוד כמה מפגשים פחות רשמיים כדי לא לסיים בבת אחת אלא בהדרגה, שלא ניזרק בחזרה לחיינו הרגילים בהפתעה גמורה ונגיד לעצמנו ולרעמת השיער המבורדקת אה-לה-מוצרט שלנו במראה בבוקר "ווט דה פאק??? מה עושים עכשיו עם החיים שלנו?". היה אירוע סיום יפה ודי מרגש. כל התקופה לקראת הסיום הייתה לי מוזרה, מוזר שנגמר, אבל בסדר, צפוי, ידעתי שזה יגיע, ואני שלמה עם זה. זו הייתה די חממה. ועכשיו ממשיכים הלאה.

איך אסכם את הלימודים? שמחה שעשיתי זאת, זה תרם לי הרבה. זו הייתה חוויה מיוחדת. היו תקופות יותר ופחות טובות, היו בלימודים שיעורים שיותר אהבתי וכאלו שפחות התחברתי אליהם, בסך הכול זה היה הדבר הנכון בשבילי. יצאתי מאזור הנוחות, עשיתי דברים שבתחילת השנה אמרתי שבחיים לא אעשה ואפילו נהניתי מזה, נפתחתי לכיווני עשייה חדשים והתפתחתי, כמובן בקצב הזהיר שלי. יצרתי קשרים. קיבלתי הרבה אהבה, פרגון, עידוד וחיזוק לביטחון העצמי.

במהלך השנה הזו הפגנתי את כישרונותיי לא רק בתחום הלימודים, אלא גם בתחום הנפילות במדרגות והנקעים בקרסול. כתבתי כאן בזמנו על הנקע החמור בקרסול בעקבות הנפילה במדרגות בסוף ספטמבר. זה היה קרסול רגל שמאל. בדיוק חצי שנה לאחר מכן, בסוף חודש מרץ, נפלתי ברחוב בעקבות מדרגה זדונית שהתחבאה במדרכה והתנפלה עליי פתאום, מה שהוביל לנפילה מאסיבית אפיים ארצה, עיקום ברור והחלטי של קרסול רגל ימין ופרצוף המום. "איך, איך זה קורה לי שוב אחרי שכבר למדתי לקח מהפעם הקודמת וכל כך נזהרתי? איך אני יכולה בכלל לסמוך על עצמי?" חלפה המחשבה בראשי המרצד בעוד בחור צעיר ואדיב רץ לכיווני בפרצוף מודאג ואמר "גבירתי, את צריכה עזרה?". פעם לא היו קוראים לי "גבירתי", בשנים האחרונות זה התחיל. השנים כנראה עושות את שלהן. זה כנראה אומר שיש לי מראה מכובד, אריסטוקרטי. הוא הביא לי את הסמרטפון שהתעופף מהיד שלי כאקרובט נמרץ ונחת במרחק כמה מטרים ממני. כן, החזקתי בזמן הנפילה את הסמרטפון. והבנתי ששלחתי כל הזמן מבטים במפה בסמרטפון לוודא שאני הולכת במסלול שהמפה התוותה לי בדרך אל מחוז חפצי. כן, כנראה נפלתי כי הסתכלתי בסמרטפון במקום בדרך שלפניי. כעסתי על עצמי. זה הרי הכי בייסיק – לראות לאן אני הולכת. זה הרי היה מיותר לחלוטין. הרי כבר הבנתי לאן אני צריכה ללכת. הקיצקץ, to make a long story short, כנראה קרסול רגל ימין שלי קינא בתשומת הלב שקיבל קרסול רגל שמאל, וגם הוא דפק נקע רציני. לא הייתי בלימודים שבועיים. ואז גם עוד שבוע של פסח בבית. מאז זה כבר מאוד השתפר והחלים, בהדרגה. מדי פעם עוד קצת מתנפח, וטרם חזרתי להליכות המהירות בחוץ, שעשו לי כל כך טוב ושהפסקתי בעקבות הנקע הראשון. אני עדיין עושה פיזיותרפיה, ועדיין הולכת עם גרביים אלסטיות כשאני מסתובבת בחוץ, ליתר ביטחון, יען כי אני קצת בטראומה וחוששת למעוד ולעקם שוב…

נרשמתי והתקבלתי לתואר שני באוניברסיטה. מאוד התלבטתי בין שתי אפשרויות שונות. בסוף בחרתי באחת מהן ונראה בהמשך אם זה באמת מתאים לי…

אני דואגת לאחותי הקטנה, עניינים בריאותיים… היה משהו מדאיג והלכתי איתה לרופא ומה שהוא אמר קצת הרגיע כי זה פחות נורא ממה שחששנו. אבל עדיין, היא צריכה לעשות בדיקות מעקב בהמשך, ונראה… גם מבחינה נפשית היא במאבק מתמיד, לא פשוט… אני עושה מה שאני יכולה כדי לתמוך בה…

אבא שלי סיים את כל הטיפולים הקשים (כימו) כבר לפני כמה חודשים, והמדד הקובע בבדיקת הדם מראה על הצלחה בטיפול והתכווצות חדה וברורה של הגידול והגרורות. לקח לו זמן להתאושש מהשפעות הכימו הקשות, לאט לאט. הוא די חזר לעצמו יחסית, כמובן שלא יחזור להיות מה שהיה קודם, ובכל זאת הוא גם מזדקן. אבל חזר ללכת כמו פעם, ולעשות את עבודות הבית שהוא אוהב לעשות. פתאום בזמן האחרון אמר לי כמה פעמים בטלפון שהוא מתגעגע אליי ושחבל שאני ובן-זוגי לא גרים בעיר שלהם. זה נדיר. בד"כ אין לו סבלנות לדבר בטלפון והוא כל הזמן עסוק בעניינים שלו. אבל כשאני באה לבקר הוא מאבד מהר עניין וסבלנות, מעוניין בעיקר להשמיע את עצמו ופחות להקשיב לאחרים, וכמו תמיד בעיקר מדבר על עצמו וחוזר על אותן אמירות. אז למרות שהתרגשתי שאמר בטלפון שמתגעגע ואוהב ושאני חסרה לו, אני משתדלת לא ליפול במלכודת הגעגוע לרעיון של אבא. להישאר עם הרגליים על הקרקע.

השעה 6:46. הציפורים בחוץ התחילו לפטפט בניבים שונים. הדביבודילו בטח כבר דידה בחזרה למעמקי השיחים, ועסוק כעת בקרב מבטים עם חתול מופתע. הינשוף קלט שכנופיית היונים שולטת בשכונה הזו והמשיך הלאה, אל יערות רחוקים רחוקים. והעורבים צוחקים על כולם.

26 תגובות בנושא ״השעה 5:27"

 1. איזה כיף שעדכנת, התגעגעתי לכתיבה ולהומור שלך.
  את נשמעת בטוב וזה משמח, וגם העדכונים לגביך ולגבי המשפחה – טוב שכולכם בכיוון הבראה.
  מעולה גם שסיימת ללמוד ואת ממשיכה לתואר שני. התלבטתי בחודשים האחרונים לגבי רישום לתואר שני (נוסף, כבר יש לי אחד) בתחום שמעניין אותי אך כנראה שארד מזה בגלל קשיים ובירוקרטיה של האוניברסיטה. הבנתי שאני בשלב שבא לי ללמוד בשביל הכיף ולא לעשות מטלות מעיקות ושיעורי השלמה מיותרים, אז עכשיו אני מתלבטת מה כן ללמוד שיהיה רציני ומספק מצד אחד אך לא מעיק באופן מיותר, לא מצאתי עדיין, ושמחה בשבילך שאת כן בכיוון וגם יצרת קשרים חברתיים שמעצימים את החוויה.

  אהבתי

  1. תודה פרי העץ יקרה. לי אין תואר שני. תמיד רציתי להמשיך ללימודים מתקדמים, ומסיבות שונות לא יצא. כן למדתי לימודי תעודה. יש לי חששות – שאולי המסלול הזה ספציפית לא יתאים לי, שאולי יש מסלול אחר שהיה תורם לי יותר פרקטית למציאת עבודה ושהיה עדיף לבחור את האופציה הפרקטית יותר, וגם בדומה למה שאת מרגישה – שאני כבר בשלב שאין לי סבלנות וכוחות למטלות מעיקות ולכתיבת עבודות של אלפי מילים, שאני כבר במקום אחר… ובכלל – שכבר אין לי עניין בהתפלספויות אקדמיות… ושאולי המוח שלי קצת נדפק קוגניטיבית עם השנים 🙂 אבל מניחה שאי אפשר לדעת בלי לנסות, אז הנה, אנסה ואדע… 🙂
   מקווה ואפילו בטוחה שתמצאי מסלול לימודים שיתאים לצרכים שלך. תעדכני בהמשך…

   אהבתי

   1. הכתיבה שלך קולחת ומרתקת. כיף לקרוא.
    לסיים פרק תמיד מעורר שאלות, אז מה השלב הבא? טוב שנרשמת לעוד שלב גם אם בדרך תגלי שצריך לעשות תיקון/ שינוי.
    זוכרת את הדרגה לאחותי הצעירה, כל הכבוד שהתפנית ללכת אתה לרופא. אני לא חשבתי אז שצריך וחבל.
    רק בריאות לכולם

    אהבתי

 2. נדודי השינה מוצאים ממך כתיבה עליזה ומשמחת 🙂 וזה נחמד שאת מוצאת מה לעשות במצבים כאלה (במקום, כמוני, לשכב בחושך ולטפח חרדות או להתעצבן).
  אני שמחה לשמוע שבגדול את בטוב, עם תוכניות שכבר הצליחו וחדשות בפתח.
  נקעים בקרסול זה כואב, אני זוכרת, אבל ההחלמה המלאה מובטחת. צריך סבלנות (קל להגיד, אני יודעת).
  בריאות לכולם!
  מקווה שהלילה תשני טוב, עם חלומות פז!

  אהבתי

  1. תודה עדה יקרה 🙂
   מה זאת אומרת – אני תמיד שוכבת בחושך ומטפחת חרדות (הן זקוקות להמון תשומת לב, צריך להשקיע בהן), זה שלב א' קבוע. ולפעמים, למשל כשזה גולש ללילה לבן, אני עוברת לשלב ב' ושולפת את נשק יום הדין של הכתיבה בבלוג 🙂
   באותו בוקר ישנתי רק שעה, ואז בערב קרסתי יחסית מוקדם וישנתי שינה כהלכתה…
   תודה על העידוד בעניין הנקע, אני אכן רואה ומרגישה את השיפור כל הזמן.

   אהבתי

 3. סיכום מקסים של שנה, שלא הביתה הכי טובה, אבל גם לא הכי גרועה.
  אהבתי את פסקת הסיום היפהפיה. זו כתיבת טבע שאני מאוד אטוהב ומזדהה אתה.

  אהבתי

  1. יווו, תקשיב, אף פעם לא קרה לי דבר כזה. במקרה נתקלתי עכשיו בתגובה הזו שלך בתיקיית "ספאם" של תגובות בבלוג שלי. אפילו לא ידעתי שיש תיקייה כזו. התגובה שלך סומנה כ"ספאם" וחיכתה לאישורי. איזה קטע. הבהיר, מדוע הבלוג שלי סיווג אותך כספאם? ממש מוזר. אז מתברר שהגבת לפני חמישה ימים. עכשיו אני מבינה מדוע כתבת על כך פוסט בבלוג שלך. ובאמת התפלאתי מדוע לא הגבת לפוסט 😆

   אהבתי

  1. ערות בשעות דומות ומסיבות שונות לחלוטין 🙂 🙂 🙂
   השגרה האהובה עליי, בטח בתקופות שבהן אני צריכה לצאת מהבית כל בוקר ללימודים/עבודה, היא ללכת לישון בסביבות 22:00. אין, אין כמו שינה טובה בשעות נורמליות – אני ממש חווה את המציאות אחרת כשאני ישנה טוב לעומת ימים של חוסר שינה.
   משתדלת לשמור על עצמי ביתר זהירות, לאט לאט…

   אהבתי

 4. כמה שמחתי לראות שכתבת פוסט 🙂
  אמנם לא ישנת בלילה, אבל כמו שכתבה עדה: נדודי השינה כנראה מוצאים ממך את המיטב 😉
  בשעה שכתבת אני כבר קמתי והתארגנתי לספורט של הבוקר. מאחלת לך החלמה מלאה של הנקע ושתוכלי לשוב במהרה להליכות הנמרצות – מה שכן, ב"מרק" ששורר בחוץ בכל שעות היום והלילה (לפחות אצלנו במישור החוף והשרון) לא בוער לחזור להליכות בחוץ בשום שעה. אז קחי את הזמן שלך עם ההחלמה והפיזיותרפיה.
  נהניתי מאד לדמיין את הדביבודילו שלך. כבר אמרתי לך אבל לא מתעייפת מלחזור על זה: יש לך כשרון כתיבה נדיר וקסום בו את מיטיבה לבטא את הדימיון הפורה שלך.
  שמחה לשמוע שהלימודים עשו לך טוב ושנרשמת לתואר שני. ממש שמחה.
  חחח זוכרת מתי התחילו לקרוא לי "גברת" – עד היום זה מוזר לי, למרות שבגילי המופלג אין משהו הגיוני אחר לקרוא לי.
  עוד לגבי הנפילה והנקע: חברתי 'מחברת' בדיוק נפלה שוב (פעם אחרונה לפני חמש שנים היה לה קרע בשריר הירך!), לא נקעה אמנם כלום אבל היא חבולה מאד וכאובה. וכמוך, גם היא היתה עם הטלפון ביד. ועוד כל מיני דברים. אין מה לעשות, צריך שהידיים יהיו חופשיות והמבט יהיה קדימה ולמטה לדרך.
  מקווה שאחותך תהיה בסדר, גם פיסית וגם כמובן נפשית.
  ושמחה על השיפור בבריאותו של אבא.
  את צודקת לגמרי שכיף לשמוע שהוא מתגעגע אבל מכאן ועד לממש ביקור ……לא, תודה. אין צורך. הרבה יותר כיף להתגעגע מרחוק.

  אהבתי

  1. תודה אמפי'לה יקרה, חיבוקי. כל הכבוד לך על ההתמדה בספורט. ה"מרק" בחוץ לא מרתיע אותך!
   אוי, מצטערת לשמוע על הנפילה של 'מחברת', לפחות אין שבר או נקע… מאחלת לה רפואה שלמה. כן, הסמרטפון הזה הוא רעה חולה מבחינת המשיכה להעיף בו מבט כל הזמן. אני דווקא בד"כ לא טיפוס שכל הזמן מתעסק בסמרטפון, בטח לא תוך כדי הליכה, והנה גם אני נפלתי במלכדות הזאת, תרתי משמע :-), ולמדתי את הלקח, ואני עכשיו מקפידה להתמקד בדרך, במדרכה שלפניי, ונזהרת שבעתיים.
   אחותי היא דאגה תמידית שלי. אני יודעת שאני צריכה יותר לשחרר ולהרפות, ובתקופה האחרונה אני יותר עושה זאת. ודאגה מוגזמת עלולה גם להעיק על הצד השני, וזה מפספס את המטרה – שיהיה לצד השני טוב…
   כן, הגעגוע מרחוק שונה מהמפגש עם אבא בכאן ובעכשיו… אבל מניחה שהוא השתפר, ולפחות המפגשים בתקופה האחרונה יחסית טובים יותר מאשר הזוועה של פעם…

   Liked by 1 person

 5. ראשית יקירתי בריאות רבה לאבא שלך.. זה הכי חשוב.

  לגבי הלימודים, זה תמיד עומס כזה שברגע שנגמר זו הקלה ענקית. יפה מאד שסיימת ושאת ממשיכה ללמוד.

  לגבי החיה, אני גרה ליד היער ותמיד יש קולות מעניינים. אולי זה גור של תן או ציפור לילית (lilit). אני מחפשת בגוגל הקלטות לפי מה שאני חושבת וככה מגלה.

  תודה על השיתוף של הכל.. מאחלת לך שתזכי תמיד רק טוב. 😊🙏🏻

  אהבתי

  1. תודה רבה! מעריכה את תגובתך.
   נכון, הרגשתי הקלה גדולה כשהלימודים נגמרו. אבל כאן היה מדובר בלימודים במסגרת מאוד גמישה, שבה לא הייתי חייבת להגיש כל מטלה, משהו ממש מכיל. התואר השני לעומת זאת יהיה סיפור אחר לחלוטין, ואני חוששת שיהיה לי קשה לחזור למסגרת "קשוחה" ותובענית יותר, שזה יהיה יותר מדי בשבילי בשלב העייף הזה של חיי…
   אבל זה נשמע ממש מעניין ואני גם פרפקציוניסטית אז בטח אעשה את המקסימום שאני יכולה…
   בטח יש לך הרבה קולות מעניינים ליד היער 🙂 באמת אחפש הקלטות, גם של החיות שציינת, ואדווח על הממצאים 🙂

   אהבתי

   1. אני בדיוק סיימתי תואר שני, מצד אחד היה עמוס ומלא בעשייה, בעיקר התזה היא מה שלוקח זמן. אבל כשאת מסיימת זה באמת גאווה ותחושה של מסוגלות, אבל יותר מזה – אלו כלים מקצועיים שאת מקבלת. הרגשתי שלמדתי המון וזה חשוב, גם מסתכלים אחרת במקום עבודה וגם זה מעלה את השכר ונותן גם נקודות במס הכנסה 😂
    אני סקרנית לגלות מה החיה המסתורית. 😊

    אהבתי

    1. כל הכבוד לך! התואר שאתחיל אינו מחקרי, אז לפחות זה מוריד מהלחץ. ונכון, התואר יכול לתת הרבה. מקווה שגם אני ארגיש כך.
     יש לי תחושה שהחיה תישאר תעלומה… או שזו הייתה סתם יונה שדיברה מתוך שינה 😁

     אהבתי

 6. אני זוכרת שכתבת שהתלבטת לגבי הלימודים האלו, טוב לראות שבמבט לאחור את רואה אותם כמשהו חיובי ושמחה על הדרך שעברת. לא מובן מאליו בכלל.
  והמלצה על הסדרה הלוקסמבורגית יש? 🙂

  אהבתי

  1. נכון, זה לא מובן מאליו. זה היה רחוק ממושלם, לא התחברתי להכול ולא עשיתי את כל המטלות, אבל מה שכן התחבר ונעשה תרם לי הרבה. וזה התאים לתקופה הזו בחיי.
   יחסית לסדרת מתח משטרתית בנטפליקס זה דווקא יחסית בסדר. לא יצירת מופת, אבל סביר פלוס:
   Capitani
   https://www.imdb.com/title/tt10483610/

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s