העיקר הבריאות

תודה למי שהגיבו לי לפוסט הקודם. זה עוזר לי ואני מעריכה את זה.

היום ישבתי לאורך היום וחירבשתי טיוטה לעבודה/מבחן-בית הזה. ווטאבר, העיקר שיהיה ציון עובר. מחר אערוך ואגיש. צריכה לקצץ הרבה כי יצא ארוך מדי.

תוך כדי זה יש משבר בריאותי עם אבא שלי. אני גרה רחוק מההורים. שתי אחיותיי גרות באותה עיר של הוריי.

סיפרתי כאן בעבר שאבא שלי היה בשנה האחרונה עם סרטן הערמונית בשלב מתקדם גרורתי. קיבל כימותרפיה וטיפול הורמונלי ובינתיים נראה שיצא מזה כי המדדים היו מצוינים, אם כי כמובן בשן ועין מכל הטיפולים האגרסיביים, ועדיין ממשיך טיפולים הורמונליים. בינתיים בחודש האחרון בערך היה עם כאבים בכתף ובשכמה. הוא התמהמה קצת כהרגלו עם לבדוק את זה למרות דרבונים מאיתנו. בימים האחרונים לאחר רנטגן וסי.טי עלה חשד למיאלומה – סוג של סרטן דם שהוא כנראה מהסוגים הפחות גרועים שיש אבל לא להיט. ראו בצילום הרס של רקמות העצם, משהו כזה. עשה בדיקות דם ושתן ומחכים למלוא התוצאות (חלק ייקחו כמה שבועות) וגם צריך ביופסיה.

בקיצור היום אמא שלי דיווחה לנו בווטסאפ שהוא חלש ובקושי יוצא מהמיטה ולא מתקשר והיא לא מבינה מה הוא ממלמל. היא חירשת אז קשה לתקשר איתה, גם עם מכשיר השמיעה. התלבטנו אם להזמין אמבולנס. בקיצור התקשרתי לאבא שלי לנסות להבין מה קורה והוא רק אמר שהוא מרגיש נורא וכששאלתי על סימפטומים אמר רק "לא יודע". לא היה יכול להסביר יותר מזה. הייתה התכתבות בקבוצה המשפחתית. סוכם שאתקשר לרופאת המשפחה שלו להתייעץ ויצאתי מבולבלת מהשיחה, היא הלחיצה אותי ולא הבנתי מה לעשות, אין לי ניסיון עם בירוקרטיה של בתי חולים וזה, לאחותי הגדולה דווקא יש, היה עדיף שהיא תדבר איתה אבל היא ביקשה שאני אדבר כי היא הייתה עם הילדים. גם הרופאה לא הייתה במשמרת, זה היה בזמן הפרטי שלה לנייד האישי שלה שהיא נתנה להורים שלי להודעות ווטסאפ ונשמע שהיא לא הייתה מרוצה שהתקשרתי אליה, אבל באותה שעה סניף קופ"ח היה סגור ואי אפשר היה להזמין רופא הביתה. אמרה לי אם לא סובל דיחוי אז לקחת אותו למיון והיא תדאג להפניה כשתהיה במרפאה. אמרה לי גם שהמצב של אבא שלי ממש לא טוב 😦 ושאנחנו הבנות צריכות להיות עם ההורים בתקופה הזו ולעזור להם.

בקיצור דיווחתי בקבוצה מה שיכולתי והייתי קצת מבולבלת וכתבתי שאגיע לסייע להורים בסופ"ש ושבוע הבא, אחרי שאסיים להגיש מטלות בלימודים כי הדדליין מחר, ואחותי הגדולה ירדה עליי וכתבה לי דברים פוגעניים (למשל שאני מרוכזת בעצמי, הטיעון האהוב עליה, עושה לי גזלייטינג, היא מומחית בזה…). זה היה לי ממש טריגר, נורא בכיתי. ואולי אתם זוכרים שהקשר עם אחותי הגדולה בעייתי מגיל צעיר, ומאז הטרללת שלה סביב החתונה שלי לפני כמה חודשים הקשר נותק, לא שהיה ממש קשר לפני כן. אבל פה ושם אני כן מגיבה לה בווטסאפ והיא קצת לי, בסטטוס קוו של שקט תעשייתי כזה. לא משנה, בקיצור, אז זה ממש ערער אותי היום. זה מעורר את הכאבים העמוקים של הקשרים הלא בריאים במשפחה הזאת. אחרי זה אחותי הגדולה פנתה אליי בפרטי כדי להסביר והתנצלה שלא התכוונה לפגוע ושהיא אוהבת אותי אבל פשוט כתבתי הרבה הודעות והיא הייתה לחוצה לטפל ספציפית במשבר הנוכחי עם אבא להבין אם להזמין אמבולנס או לא וההודעות שלי הפריעו לה לתקשר עם אמא שלי על זה. והיא לא הבינה מה רלוונטי לעכשיו לציין שאגיע להורים בסופ"ש או שבוע הבא. הבהרתי לה שהיא פשוט הרבה פעמים מגיבה באופן פוגעני. הצעתי שנתקשר כרגע באופן ענייני לטובת המצב הנוכחי והיא אמרה שהיא בעד. גם החזירה אותי לקבוצה אחרי שיצאתי ממנה.

בהתחלה הגרוש של אחותי הגיע להוריי לנסות לעזור להקים אותו ולקחת אותו במכונית למיון, לא הצליחו, אז אחותי הזמינה אמבולנס, אבא שלי במיון עם אמא שלי, גם אחותי הקטנה נסעה לשם לסייע קצת. אבא שלי עם כאבים עזים בכתף, אחותי הקטנה אומרת שנראה לה שזה גם הלחץ הנפשי ממצבו ומהכאב…

האונקולוג בא לדבר איתם ואמר שהחליטו לעשות לו ביופסיה כבר מחר בבוקר, אז לפחות זה כבר מתקדם.

סליחה שחפרתי כאן. אני דואגת לאבא שלי וכואב לי שכואב לו.

when the shit hits the fan, כל חוסר התיפקוד של הקשרים הלא בריאים במשפחה עכשיו עולה אל פני השטח. מקווה שהביוב לא יעלה על גדותיו. שהקשר עם אחותי הגדולה יישאר ענייני ומכבד, ושהיא לא תרשה לעצמה להשתולל ברוע שלה.

בקיצור, נקווה שיהיה בסדר. העיקר הבריאות.

ומה שקורה במדינה… איזו טרללת… מדאיג ממש…

12 תגובות בנושא ״העיקר הבריאות"

 1. אכן נשמע קשה. מקווה שהבירור בבית החולים יוכל לעזור לאביך. בנוגע לאחות, גם אני חושבת שעדיף, כפי שגם הצעת לה, לדחוק עכשיו את כל שאר העניינים הצידה ולהתמקד בשאלה איך אתן יכולות לעזור זו לזו ולהורים במשבר הנוכחי.
  מאחלת רק בריאות, ואל-נא תהיי קשה עם עצמך, כהרגלך… חיבוק.

  Liked by 1 person

  1. תזכרי לשמור על עצמך. ענייני בריאות כאלה של ההורים מערערים מאוד, וכמו שכבר הרגשת, מציפים הרבה כאב. תקשיבי לעצמך ואם את צריכה ללכת צעד אחורה ולהתרחק קצת בשביל הבריאות הנפשית שלך – עשי את זה, כי בסוף, אם לא תתפקדי טוב, גם ההורים שלך ואחותך לא ירוויחו מהעזרה שלך. אם את יכולה להציף את הקושי הזה בפני אחותך בצורה רגועה – עשי זאת. מקווה מאוד שמצבו של אביך ישתפר.

   Liked by 1 person

   1. תודה רבה הבהיר, אתה צודק. אשתדל לשים לב ולנהוג כך במידת הצורך והאפשר. הכול כל כך שברירי ביחסים האלו… יכול להתלקח מהר… אני ממש צריכה להיות מפוקסת ועניינית ולא ליפול למלכודת… פשוט להתעלם מהערות נבזיות ולהתעקש להישאר בדיון אופרטיבי.

    Liked by 1 person

 2. כל כך קשה, כל כך מדאיג, ובוודאי הקשרים המורכבים (שלא לומר בעייתיים) במשפחה לא מקלים על העניין. ברור שאת דואגת לאבא וחוששת לו. פעלת נכון מול אחותך ואני מקווה שהיא תצליח להתאפק מההערות הפוגעניות ושתוכלו להתנהל עניינית ביחד ולתמוך בהורים. חיבוק חם ובריאות שלמה לאבא ולכולכם.
  וכן, המצב הכללי לא עוזר כאן…….

  אהבתי

 3. קודם כל רפואה שלמה לאבא שלך ושבעזרת השם יתרפא כמה שיותר מהר. נראה שבמשפחה הם לא מבינים שאם את גרה רחוק זה אומר לעצור את כל החיים בשביל להגיע. אספר לך שאחי היה מאושפז במצב קשה ולא יכולתי להגיע אליו כל יום, במשפחה שלי התלוננו למה אני לא באה לעזור. הסברתי בתקיפות שזה שהם גרים באזור וקל להם לנסוע ולוותר על ימי עבודה זה בסדר, אבל לי זה לא מתאים וגם לא אפשרי. אם הייתי גרה קרוב או יכולה להיעדר מהעבודה ימים ארוכים הייתי באה. הם לא יכולים לצפות שתעצרי הכל,תעזבי את הבית ותסעי ימים שלמים בפקקי ישראל ואחר כך עוד תצטרכי לחזור הביתה. מה גם שברור שאכפת לך מאבא שלך וכואב לך עליו מאד!! זה שאת לא יכולה להיות שם כל הזמן, זה לא אומר שלא אכפת לך, אז באמת שלא יבלבלו את המוח ואת בסדר גמור בהתנהגות שלך! המון בריאות במהרה!!

  Liked by 1 person

  1. תודה רבה רבה 🙏
   לא אמרתי להם שאני לא יכולה להגיע, להפך, הייתי שם בסופ"ש ואחזור מחר עד רביעי בערב. רק כתבתי שלא אוכל להגיע לפני שישי בבוקר.
   הייתה סמטוכה תקשורתית עם אחותי הגדולה אבל זה עבר, היא התנצלה ואנחנו עכשיו באינטראקציה עניינית לטיפול במצב הקשה הנוכחי.

   Liked by 1 person

  1. תודה רבה 🙏
   בהתחלה לא שמרתי על עצמי מספיק והגעתי למצב תשוש. אבל אח"כ למדתי להציב יותר גבולות ולדאוג גם לעצמי. מקווה שבאופן כללי השגרה תתייצב בקרוב…

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s