על חתונה ואחיות

רציתי לספר כאן מוקדם יותר על החתונה ומה שהיה אחריה, אבל לא הייתי במצב צבירה מתאים. אני עדיין לא. ואולי זה גם הפרפקציוניזם הזה ששואף לספר את הדברים בצורה המדויקת וה"נכונה" ביותר, לא להשמיט פרטים "חשובים". וזה כמובן לא משנה בעצם. אפשר לספר בכל מיני דרכים, כולן נכונות. יעשה לי טוב להרפות מהנטייה שלי לתאר את כל הפרטים הקטנים. ללמוד שאפשר גם אחרת, ועדיין יש תקשורת טובה בלי להתייחס לכל פיפס. להפריד בין עיקר לטפל – עקב האכילס שלי.

אבל בעיקר – לא היה לי כוח נפשי לספר על מה שקרה עם אחותי הגדולה, שלא הגיעה לחתונה, אבל הפציצה אותי למחרת בהודעות ביקורתיות בווטסאפ על הכיבוד שהיה בחתונה. נכנסה בי במילים קשות. ברור שהכיבוד אינו האישיו, יש כאן עניין פסיכולוגי עמוק שלה. זה מאמץ נפשי עבורי להיכנס לזה, וקשה לי לכתוב על זה, כי זה מעיק ומדכא ועצוב, ומעורבים בזה המון מניפולציה ורעל וגזלייטינג מצד אחותי הגדולה, ומספיק חוויתי את זה ממנה בעבר, והיא גרמה לי תמיד להרגיש שאני לא בסדר – לא קשה לעשות את זה, הבטחון העצמי והדימוי העצמי שלי היו (ועדיין) כל כך מעוכים.

חשבתי שהצלחתי לכונן איתה בשנים האחרונות סטטוס קוו ענייני וקורקטי ביחסים. אני רק מפרגנת לה ומשתדלת להתעלם מהערות עוקצניות ותמוהות שלה כדי לא ליפול למלכודת העימות המיותר. אפשר לומר שפיתחתי יותר חסינות וחוסן נפשי מולה, ומתחתי קו בריא יותר ביחסים. אבל מתברר שדרך קבע היא מטנפת עליי ועל אחותי הקטנה מאחורי הקלעים בשיחות עם ההורים שלנו. עכשיו הכול התפוצץ מתוכה, כל הרעל, לכל הכיוונים.

לא תיארתי לעצמי שהחתונה הקטנה והפשוטה שלי, שממש לא רציתי לעשות ממנה סיפור (וגם שקלנו בהתחלה לא לספר עליה לאף אחד, מה שהשתנה אח"כ), תעורר בה כאלו יצרים אפלים. אבל מתברר שהנושא העסיק אותה באובססיביות בשיחות עם הוריי עוד בשבועות שלפני החתונה, עד שהיא לא יכלה יותר וגם הפנתה אליי את הרעל ישירות – וזו הייתה טעות מצידה, היא איבדה שליטה ונחשפה במלוא הכיעור הפנימי שלה. ההורים שלי נדהמו מהתנהגותה והתאכזבו ממנה. בד"כ היא מאוד מתוחכמת ומניפולטיבית, ובחיי שכשקיבלתי ממנה את ההודעות הארוכות המצליפות, וכשהיא התקשרה אליי שוב ושוב גם אחרי שכתבתי לה שכרגע לא תהיה שיחה טלפונית בינינו – המחשבה שעברה בראשי הייתה שהיא עוברת התמוטטות עצבים, ושהיא ממש אומללה, וממש דאגתי לה.

אחותי הקטנה לעומת זאת חושבת שיש לה הפרעת אישיות נרקיסיסטית, שהיא נוטה להאדרה עצמית על חשבון אחרים, והיא לא מרגישה כלפיה קמצוץ חמלה או אמפתיה. היא לא הבינה איך עניתי להודעות המבישות והמגעילות של אחותנו הגדולה במענה ענייני (ואף מצטדק, כהרגלי), איך אני לא מביעה כעס או לחילופין מתעלמת. אחותי הגדולה התקשרה גם אליה וטינפה עליי. זה היה כל כך תמוה. אחותי הקטנה ניסתה בהתחלה להגיב בצורה מדודה, אבל ככל שאחותי הגדולה המשיכה לטנף אחותי הקטנה התפרצה עליה בצעקות, טרקה את הטלפון, חסמה אותה וניתקה איתה את הקשר. אצלה אין חוכמות.

אני ואחותי הקטנה מאוד קרובות. היא החברה הכי טובה שלי.

טוב, הלילה הלבן הזה שעובר עליי הביא אותי להתחיל לכתוב על זה כאן, ואני שמחה שהתחלתי להוציא.

יש הרבה משקעים מהעבר ביחסים עם אחותי הגדולה. ובכלל, דינמיקת היחסים במשפחה הזו היא מאוד לא בריאה. אמנם אחותי הגדולה מאוד גאה בכך שלדבריה היא "הנורמלית היחידה במשפחה" (כן כן, זה הדבר הראשון שהיא אמרה אחרי שסיפרתי לה על תהליך הטיפול והשיקום שאני עוברת בשנים האחרונות. גם אחותי הקטנה במסגרת טיפולית ושיקומית), אבל ניכר שהיא מאוד חולה רגשית וצריכה לטפל בעצמה. מן הסתם כולנו, שלוש האחיות, שילמנו מחיר על האווירה בה גדלנו והדברים שחווינו. מניחה שיש גם ממד אישיותי, ואולי אני יותר מדי "נחמדה" איתה. כל השנים הייתי יותר מדי "נחמדה". ורגישות היתר ורגשי הנחיתות שלי אפשרו לה לערער אותי. אבל די, נגמרה החגיגה. זה לא יעבוד לה יותר. אני כבר לא לבד מולה. אני מוקפת באנשים ששומרים עליי. ולמרות זאת, היא בכל זאת הצליחה לערער אותי למשך כמה ימים, בהם הרגשתי ממש רע, ובכיתי, ואמרתי לבן-זוגי (בעלי? 😏) ולאחותי הקטנה שהיא צודקת, אחותי הגדולה לגמרי צודקת, פישלנו עם הכיבוד, ושלחתי התנצלות על הכיבוד כמעט לכל מי שהגיע, וכולם ענו לי שמה פתאום אני מתנצלת, אין על מה, ואמרו שהם נהנו ושהיה מרגש ומקסים ושהם שמחו לשמוח בשמחתי, והכיבוד זה שטויות, למי אכפת, והוא היה בסדר גמור.

אז היא בכל זאת הצליחה להשיג משהו ממטרתה, לערער ולהרוס. שחלילה לא יהיה לי טוב. זה לקח שלמדתי מזמן. שכשטוב לי, רע לה. זה מאיים עליה. קלטתי את זה בסיטואציות שונות בעבר, והפנמתי את המסר. אני פוחדת לדבר לידה. כל דבר שאגיד יכול לשמש נגדי… תמיד פחדתי ממנה. הרגשתי שהיא פשוט מכשפה רעה, רעה.

כן, לאורך השנים היא גם התנצלה על התנהגותה בגיל הנעורים, אמרה שהיא הייתה במצב נפשי לא טוב, ורצתה לשפר את היחסים. היא התרככה באופן יחסי. מאוד הערכתי את זה, ורציתי. היא אחותי, גדולה ממני בשנה בלבד, גדלנו ביחד, היא חלק מהזהות שלי. היא חשובה לי. אהבתי אותה. הקרבה אליה הייתה חסרה לי. אבל הבעיה היא שכל פעם מחדש היה צץ משהו מכיוונה. תגובה מקטינה, מזלזלת או פוגענית, ביקורת תמוהה, עקיצה. והמון ריחוק וזרות מצידה. היא הבהירה בהתנהגותה ובאמירותיה שאני לא חלק משמעותי בחייה.

אחותי הקטנה אומרת שהיא צבועה, ושלא צריך להאמין להתנצלויות שלה, שזה הכול אינטרסים אצלה.
אחרי שהוריי נזפו באחותי הגדולה (למרות שביקשתי מהם לא ללבות יותר את הנושא), היא שלחה לי איזו התנצלות. אחותי הקטנה כל הזמן מזהירה אותי לא ליפול בפח הזה. האמת היא שאמנם ידעתי כל השנים שיש בה בריונות רגשית, אבל לא תיארתי לעצמי שעד כדי כך. דווקא נתתי לה קרדיט והאמנתי שהיא באמת השתנתה, וכל הזמן נאבקתי בעצמי ושכנעתי את עצמי שאני סתם משליכה עליה את דמותה מהעבר.

ותראו איך אני כותבת כאן כבר כמה פסקאות ארוכות על העסק איתה, וכמעט שום מילה על החתונה עצמה – שלמען האמת הייתה מרגשת, מהנה ומצחיקה, והייתי מוקפת בה באהבה של חברים וקרובי משפחה מקסימים, שרק פרגנו וחיזקו אותי. וזו שורה תחתונה חיובית ומשמחת. כן, גבאי בית הכנסת פישל עם הכיבוד ואכזב אותנו, לא היה מה שאמור להיות (לא רק הכיבוד, אלא גם עוד דברים – אולי אספר בהמשך), והיינו בהלם מזה – אבל השתדלתי באותו רגע להתמקד בחיובי ולזרום עם הסיטואציה. ואני גאה בעצמי שהתגברתי על הפחדים והקשיים ועשיתי את זה!

אני מתארת לעצמי שמה שכתבתי כאן יכול גם להתפרש כמונולוג של קדושה מעונה. אין זו כוונתי. שנים הייתי במצב צבירה של "קורבן", אבל זה השתנה בשנים האחרונות. זה נושא רגיש אצלי – בתחילת שנות העשרים שלי, כשהבנתי מה בעצם עבר עליי במשפחה, הפגיעה שספגתי, כל הזבל שספגתי לתוכי מאחרים, והצפתי את זה בשיחות עם אבא שלי ואחותי הגדולה – שניהם האשימו אותי בהיותי "קדושה מעונה". מן הסתם לא היה להם נוח מול ההאשמות שלי. בשנים האחרונות קיבלתי יותר כוח וכלים לצאת מעמדת הקורבן, ושיניתי גישה. ובכלל, הייתי מסוגלת להתחיל להפנים את העובדה שלפעמים עדיף להיות חכם מאשר צודק. ולשחק את המשחק.

אחותי הגדולה כבר אמרה לי בעבר איך בטיפול הפסיכולוגי שלה עלה העניין שכשנולדתי, והיא הייתה בת שנה בלבד, כל תשומת הלב עברה אליי. גם אבא שלנו מספר איך מרגע שנולדתי תשומת הלב והאהבה שלו הופנו בעיקר כלפיי. כי הייתי כל כך חמודה. ושאנשים אמרו לו שהוא מזניח את אחותי הגדולה ושזה לא בסדר. ובכלל, בעבר היה אומר שוב ושוב, ליד האחיות שלי, שאותי הוא תמיד הכי אהב מבין שלושתנו. למה שהורה יגיד דבר כזה? למה נערה/אישה צריכה לשמוע מאבא שלה שהוא אוהב אותה פחות מאשר את אחותה? זה הרסני. זה בטח דפק אותה חזק והטמיע בה שנאה כלפיי וקנאה פתולוגית.

20 תגובות בנושא ״על חתונה ואחיות"

 1. באמת קודם כל מזל טוב, ואיזה כיף שיש כל כך הרבה טוב בכלל. חוויות הילדות האלה כל כך דומינננטיות וכל כך מצלקות. אני מלא הערכה אליך על כך שאת מטפלת בעצמך ולא מוותרת. לאחותך הגדולה כנראה קשה יותר (בכורות ובכורים סובלים יותר, מניסיון…) אבל זה לא אומר שאת צריכה להיות אמפטית כלפיה אם זה בא על חשבונך. שולח לך כוח ואנרגיות טובות!

  אהבתי

  1. תודה רבה הבהיר היקר 💜
   אולי הסקת שלאחותי הגדולה קשה יותר בגלל הניסיון שלי לפענח את הקושי הפסיכולוגי שלה שעומד מאחורי הרוע והרצון לפגוע, אבל זה לא נכון. לשלושתנו קשה. היא תמיד צחקה עליי והתגאתה בכך שהיא נהנית מהחיים ומתפקדת בזירות השונות (למשל דוקטורט, שלושה ילדים) ומגשימה את עצמה ואף פעם לא חוותה דיכאון או חרדה. אני לעומת זאת כל השנים נאבקת בדיכאון וחרדות וקשיים. ואחותי הקטנה עם פוסט טראומה מורכבת והפרעת אישיות גבולית וסבלה בעבר מפציעה עצמית ואובדנות והייתה באשפוז במחלקה פסיכיאטרית. אז לאחותי הגדולה בהחלט לא קשה יותר.

   Liked by 1 person

 2. ראשית מזל טוב ענק ומחכה כבר לשמוע עוד על החתונה, ההכנות לקראתה וההרגשה תוך כדי ואחרי.
  כאב לי פיזית ממש לשמוע את כל מה שאחותך עושה ועשתה לך במהלך השנים, ובאמת קשה להישאר אדישה לרוע שכזה. ההמלצה היחידה שאולי יכולה לתת לך היא לשמור מרחק – גם פיזי וגם תקשורתי – כמה שיותר. ממש מצטערת שזה כך, ומברכת על יחסייך עם אחותך הצעירה.

  אהבתי

  1. תודה אמפי יקרה ❤️️
   כבר לפני כמה שנים הגעתי למסקנה ששומר נפשו ירחק, ושהדבר הכי נכון הוא לשמור על קשר קורקטי מינימלי. אנחנו גרות רחוק זו מזו, אז זה עוזר. אני תמיד מפרגנת ומחמיאה לה על כל דבר שהיא משתפת בקבוצת הווטסאפ המשפחתית, יותר מאשר כל אחד אחר במשפחה. ובאמת בכיף ובשמחה, אין לי בעיה עם זה, אני תמיד בעד לפרגן. אבא שלי תמיד ציני ויש ביניהם מין יחסים מוזרים של ירידות הדדיות עוקצניות. ולאמא שלי יש לפעמים נטייה לתגובות שליליות שמעצבנות את אחותי הגדולה (ובצדק). תמיד רציתי לאזן את היחסים הביזאריים האלו עם מילים חמות כנות. אז את זה כבר לא אעשה.

   אהבתי

 3. קודם כל – מזל טוב לחתונה 🙂

  לגבי מה שכתבת: אני ״זכיתי״ לפני שנתיים להכיר מישהי שהיתה כנראה נרקיסיסטית (או לפחות בעלת קווי אישיות נרקיסיסטיים). ואני יכולה לספר מניסיון שהפגיעה מהאנשים האלו אמיתית (ואני עוד כותבת על מישהי שהיתה בסה״כ ידידה לכמה חודשים – ועדיין אני מתקשה להתמודד עם התוצאות של המעשים שלה), גם כשאת מודעת לזה שהיא הבעייתית ושהיא מדברת שטויות. צריך ממש לעבוד קשה כדי לסנן את הרעל והרוע שהם מכניסים לחיים.

  אני יודעת שאי אפשר לחסום אחיות מהחיים שלנו, בניגוד לידידה. אבל אם את במסגרת טיפולית שווה ללמוד טכניקות כדי להתמודד איתה ולגרום לה לשלוח לכיוונך כמה שפחות תשומת לב. אני יודעת למשל שנגד נרקיסיסטים יש טכניקה שנקראת ״סלע אפור״ שבה את הופכת את עצמך למשעממת עבורה עד כדי כך שאת הופכת עבורה לעוד איזה סלע אפור סתמי שהיא יכולה להתעלם ממנו, ואז היא מעבירה את ההתקפות שלה למקום אחר – כי בעצם מה שהיא מחפשת זו תשומת לב.

  ולגבי יחסי אחיות – מניסיון שלי בתור האחות הפחות אהובה, זה די ברור שהאהבה והחיבור של ההורים שונים מילד לילד, גם אם הם לא אומרים את זה ישירות. למשל אחי ואחותי קיבלו הרבה יותר מההורים מאשר אני קיבלתי כילדה, כמו למשל יותר טיולים לחו״ל (משהו שאני לא קיבלתי בכלל). ואמא שלי היא עוד פסיכולוגית מוסמכת ויש לה דוקטורט בתחום…

  אהבתי

  1. תודה רבה עדי (עדי?), נעים להכיר 🌸

   מעריכה את השיתוף שלך בניסיון חייך.

   נכון, אנשים נרקיסיטיים הם מאוד מניפולטיביים, ויודעים להשתמש ברגישות ובנקודות החולשה של הצד השני לצורך פגיעה בבטן הרכה. וגורמים לצד השני להרגיש שהוא זה שלא בסדר. אצלי זו התפרצות לדלת פתוחה כי יש לי נטייה להרגיש תמיד אשמה ולא בסדר. אבל היום פחות מפעם.
   כן, אני בטיפול פסיכולוגי, וסיפרתי למטפלת כמובן את כל השתלשלות האירועים, ובפגישה האחרונה חשבתי שנעשה את זה בדיוק – נדסקס את האופן שבו כדאי שאתנהל בכל הסיפור הזה. אבל היא לקחה את השיחה לכיוון אחר וזה קצת בלבל ואכזב אותי… אבל זה כבר עניין אחר. בקיצור, אעלה זאת בפגישה הבאה.

   מעניינת הטכניקה של "הסלע האפור". נראה לי די ברור שאחותי הגדולה הייתה רגועה כל עוד הייתי במצב נפשי מעורער ומושפע לרעה מכל פיפס ומתקשה לתפקד, ומה ש"מדליק" אותה זה אינדיקציות לדברים טובים אצלי, ליותר יציבות נפשית. אולי אני צריכה לעדכן אותה שאושפזתי לנצח במחלקה פסיכיאטרית סגורה ואז היא לא תרגיש מאוימת יותר 🤪 😅 סתאאאם.

   ההורים שלנו לא נתנו לנו הרבה מבחינה כספית, בטח לא טיולים לחו"ל. אני ואחותי הגדולה עבדנו וחסכנו כסף ושילמנו הכול מכיסנו. דווקא בשנים האחרונות ההורים שלי עברו לעיר המגורים שלה לבקשתה כדי לעזור לה עם הילדים, אחרי שהיא התגרשה בגירושים קשים ומכוערים. אני באמת יודעת שלא פשוט לה בשנים האחרונות עם כל מה שהיה עם בעלה והילדים, ותמיד הבעתי אמפתיה ודאגה. אבל הפן הפוגעני באישיות שלה היה קיים תמיד, עוד מהילדות ובעיקר החל מהנעורים, אז זה לא קשור. אבל אולי זה גם טריגר להתפרצות האחרונה שלה.

   הרבה פעמים אומרים שהסנדלר הולך יחף, ומבחינה זו לא מפתיע אותי לשמוע שאמך היא פסיכולוגית בעלת דוקטורט, זה באמת לא אומר כלום על האישיות ועל מה שהולך בבית… מצטערת שהיית בעמדה כזו שבה קיבלת את המסר שאת הילדה הפחות אהובה ושמקבלת פחות מאחיך ואחותך. יש אידאליזציה של חיי משפחה, אבל הרבה פעמים בית ההורים הוא מקום פוגעני…
   מקווה שהיום את בסביבה ואווירה יותר אוהבות 🙏

   אהבתי

   1. ההורים שלי היו רחוקים מלהיות הורים מתעללים, אבל בהחלט נתנו יותר וויתרו יותר לאחותי ואחי שהיו צעירים יותר. אני חושבת שהם היו למשל צריכים לתפוס את אחותי בשקר מאוד גדול שמישהו חיצוני אישר כדי שהם יבינו שהיא מנצלת את העובדה שהם תמיד תומכים בה בגלל שהיא ״קטנה יותר״.

    ושווה שתשוחחי עם הפסיכלוגית שלך על אחותך ועל הנושא הזה של הנרקיסיזם. למען האמת אני עבדתי בזמנו עם פסיכולוגית תעסוקתית בזמן שחיפשתי עבודה ונוצר בינינו קשר מספיק טוב כך שבחרתי לשוחח איתה גם על הנרקיסיסטית שאני פגשתי – וחוסר האמון שלה לגבי זה די היה הרסני לטיפול. יכול מאוד להיות שבתור פסיכולוגית תעסוקתית באמת שלא היו לה כלים להתמודד עם מצב כזה, ויכול להיות שהיא צדקה לגבי זה שבאמת אי אפשר לאבחן אנשים על סמך תיאור בלבד, אבל ממה שקראתי ושמעתי מאנשים לגבי נרקיסיזם.- העצות שלה ממש סתרו את היכולת להתמודד איתה. היא למשל הציעה עימות – כשעימות והיכולת לפגוע במהלכו זה מה שבעצם מזין את הנרקיסיזם ולא מאפשר לצד השני להגיע לשלוות נפש.

    אהבתי

    1. מה שכתבת בסוף ממש נכון לגבי אחותי הגדולה. כל השנים עניתי לה והיה לי חשוב להראות את האמת והצדק, אבל זה רק סיבך אותי עוד יותר איתה והוביל למקומות לא טובים ועשה לי רע. רק כשהחלטתי להרפות ולא לענות לה יותר – המצב השתפר. סוף סוף למדתי ליישם את האמירה "לפעמים עדיף להיות חכמה מאשר צודקת". וזה כל כך נכון. אבל צריך להיות במצב נפשי חסין יותר ופחות שברירי רגשית כדי ליישם את זה ולהרפות מהוכחת הצדק…
     ממש קשה למצוא פסיכולוגית מתאימה, לפחות כך אני חשה מניסיוני. אם הפסיכולוגית עזרה לך בפן התעסוקתי, הרי שלפחות עזרה לך בתחום התמחותה, גם אם בתחומים אחרים לא התאימה לך…

     Liked by 1 person

 4. אוי, חבל-חבל שהיא קלקלה לך את שמחת החתונה! ואיך היא בכלל יכולה לבקר את האירוע אם בכלל לא השתתפה בו. אני מקווה שבפוסט הבא יהיה לך חשק לתאר את החתונה עצמה – מאז שהקטנה שלי התחתנה התברר לי פתאום שאני ממש אוהבת חתונות 🙂
  מאחלת הרבה אושר, שמחה ומזל טוב!

  אהבתי

  1. תודה עדה יקרה 💗
   אחרי החתונה הייתי באמת ב-high, לא תיארתי לעצמי שאהיה מסוגלת ליהנות מאירוע כזה שתמיד נתפס בעיניי כמשהו מאיים ומעורר חרדה… זו הייתה כזו הקלה, שעשיתי משהו שנמנעתי ממנו שנים רבות… ממש התקדמות גם מבחינה טיפולית ותיפקודית עבורי.
   שמחת החתונה בכל זאת נשארה, גם אם התערבבה במועקה ובעצב מהעניין עם אחותי… ככה זה החיים, מורכבים ולא מושלמים וגם זה בסדר… אני משלימה עם זה.
   לפחות המקרה הזה חשף את הפנים האמיתיות שלה ועזר לי להבין סופית עם מי יש לי עסק… עד כה התלבטתי לגבי כוונותיה ואופיה… אז היא עזרה לי לראות את האמת.

   אהבתי

 5. מזל טוב!
  שמחה שהחתונה היתה יפה ומרגשת, ומצטערת שההתנהגות של אחותך העיבה ועדיין מעיבה על היום הזה שאמור להיות שלך וסביבך.
  טוב שאת מודעת למצב ומבינה שאת לא צריכה להתערער בגללה, אבל זה עדיין שואב הרבה אנרגיות. משפחה זה תמיד דבר כל כך מסובך….דווקא איפה שלכאורה צריך להיות המקום הבטוח, הכי קשה.
  בכל זאת אני שמחה שכתבת שאת לא לבד בזה יותר, יש מי ששומר עלייך. ומאחלת לך שיהיו בחייך יותר אנשים טובים ומיטיבים מכאלה שלא – נשמע שזה כבר כך, ואת הכי ראויה לזה.

  אהבתי

 6. אתחיל מנקודה קטנה – שום דבר במונולוג שלך לא נשמע כמו 'קדושה מעונה'. זה גם לא שנמע שאת מרחמת על עצמך. להפך, זה נשמע שאת מרחמת ודואגת למישהי שאת מודה במילותייך שאמללה אותך ועשתה לך רק כל כך הרבה זמן, ואני נדהמת ונפעמת מהלב העצום שלך.
  אני הייתי מגיבה בזעם של אחותך הקטנה, אבל החמלה שאת מפגינה היא מעל ומעבר. שמחה שיש לך אנשים שאוהבים ודואגים לך, ומזכירים איפה גבול החמלה הזה אמור להיות.
  אני יכולה לבקש שתפני טיפטיפונת מהרגישות והמתיקות הזו גם כלפייך? כי את לא אשמה במה שאבא שלך אמר או עשה, או בכך שהיית תינוקת חמודה, או בכל דבר אחר שתגידי. רק בכך שאת אוהבת עם כל הלב, ונראה לי שיותר אנשים צריכים "לסבול" מ"אשמה" כזו.

  אהבתי

 7. בעיניי זה די מדהים שלמרות כל מה שהיא מעבירה אותך כבר שנים, ולמרות שהיא הצליח לערער אותך ביום שאחרי החתונה, את מצליחה להציג את הדברים מנקודת המבט שלה ולהסביר למה לה קשה.
  מחכה לשמוע עוד על החתונה, נשמע שהיה יום מלא שמחה ואהבה.

  אהבתי

  1. תודה מישהי יקרה. נראה לי שהנטייה שלי לאמפתיה ולניסיון להבין את הצד השני היא לעיתים בעוכריי ועל חשבוני, כמו למשל במקרה הזה. אני בטח משקיעה יותר מדי מאמץ ומחשבה בניסיון להבין את הכאב שלה, כאשר היא מצידה רק עושה לי עוול ומטיחה בי חרא. ואולי הפרשנות שלי נותנת לה יותר מדי קרדיט שלא מגיע לה ומציגה אותה כמסכנה או כאדם פגוע כאשר בעצם היא באמת בריונית רגשית.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s