עדכונים

שני הגורמים אישרו לי סיוע במימון הלימודים! אני מתחילה ביום ראשון הקרוב. מרגישה שילוב מוזר של התרגשות, בעתה ואדישות 🤪 🥴

עשיתי צילום אולטרסאונד והייתי אצל האורתופד. אמר שיש לי מתיחה קשה של הרצועה בקרסול. יש שלוש דרגות: קלה, בינונית וקשה. אני זכיתי בכל הקופה 😅
צריכה לעשות פיזיותרפיה. כבר לפני כמה ימים קבעתי תור ראשון לשבוע הבא, כי ידעתי שאצטרך. דווקא מומלץ ורצוי לחזור לפעילות רגילה, לחזור לעשות את כל מה שעשיתי קודם, אבל בהתאם לתחושה – אם כואב או מרגישה שמשהו לא בסדר, אז למתן את הפעילות. לדבריו אפילו יכולה לחזור להליכות מהירות בחוץ, אבל בהדרגה ורק בקצב שמתאים לי ולראות איך הרגל מגיבה. אבל אסור לרוץ. ולא צריך לחבוש את הרגל. החבישה הייתה רק לימים הראשונים. צפי החלמה בד"כ חודש וחצי-חודשיים. מחר זה בדיוק חודש מאז הנפילה. בקיצור, אמור להשתפר ככל שהזמן יעבור. נעקוב ונראה…

אני כל כך כל כך מתגעגעת להליכות בחוץ. הספורט חסר לי, כמו גם ההתפעמות תוך כדי מהיופי של המוזיקה והרחובות והעצים והגינות והשמיים ופה ושם פינות חמד נסתרות ומרחבים שנגלים לפתע. גם מתכוונת לקנות איזשהו מכשיר כושר לבית. נכון לעכשיו לא יכולה ללכת מהר בכלל ועדיין קצת צולעת. כף הרגל נחלשת ומתעייפת מהר, ויש לפעמים קצת כאב עמום, לא אקוטי בכלל. ויש קצת נפיחות בצד הקרסול שמתגברת כשאני הולכת ועומדת הרבה. אז לא יכולה לאמץ את האזור הזה יותר מדי. הוא אמר שגם הנפיחות צפויה לרדת עם הזמן.

מבחינה רגשית/נפשית אני בימים קצת משונים. משהו קשה להגדרה ולא ברור עובר עלי. יש בפנים תזוזות טקטוניות אינטואיטיביות עמומות. יש איזשהו שינוי בדינמיקה ביני לבין הסביבה. אולי אלו רק ניואנסים, אולי זה משהו מהותי יותר – בשלב זה אינני יודעת, והמשמעויות וההשלכות לא ברורות לי עדיין, אם בכלל יש. הרי אם משמעויות הן סובייקטיביות, בוודאי משמעויות רגשיות וחברתיות, אז איך בכלל אפשר לדעת. התוקף שלהן תלוי בתפיסה שלנו, אז המשמעות יכולה להשתנות בהתאם לתפיסה, ואין אמת אחת.
אבל דברים פתאום נראים לי אחרת. מרגישה איזשהו שינוי שמתחיל לפרוץ החוצה דרך סדקים בקרקע. ואני לא יודעת מה יפרוץ משם. זה גם קצת מפחיד אותי.
כמו כן דרמות רגשיות פנימיות שהתבוססתי בהן לאחרונה פתאום נראות לי מיותרות, מוגזמות ולא רלוונטיות. פג תוקפן.

מצד שני, יכול להיות שזו פשוט רגישות-יתר/חשיבת-יתר, ובעצם במציאות הכול בסדר וכרגיל ואין חדש תחת השמש.

18 תגובות בנושא ״עדכונים"

 1. ישששששששש! בהצלחה בלימודים! מקווה שהם יהיו מעניינים ויהיו שם אחלה חבר'ה 🙂

  ולגבי הפציעה, מודה שלא מבינה בזה מספיק אבל נשמע שזה משתפר 🙂 מאחלת לך להגיע בקרוב להליכות

  אהבתי

  1. בהצלחה בלימודים, אני בטוחה שתצליחי!

   נאלצתי לררוא פעמים את הפסקה על ה"תזוזות הטקטוניות" בלי להבין קונקרטית במה מדובר, אבל מתברר שזה בדיוק זה- תזוזות פנימיות שלא בהכרח מקורן במשהו ספציפי, או מקסימום דלק שגורם לתזוזות להמשך.
   מה שלא יהיה, אני מקווה שבגמר התנועה תמצאי את עצמך מוקפת בנופים יפים שנוצרו ותהני מהנוף.

   אהבתי

   1. תודה גהה יקרה 🙂
    נכון, את הפסקה האחרונה "הטקטונית" כתבתי באופן כללי ומעורפל. גם לי לא הכול ברור. אבל הטריגר היה משהו ספציפי, שקשור לקשרים חברתיים, שפחות התחשק לי לכתוב עליו כאן כרגע… משהו שלא ברור לי אם אני נותנת לו סתם פרשנויות מרחיקות לכת שאני משליכה ממוחי הקודח, או שבאמת דברים משתנים. ואולי מלכתחילה תפסתי את המציאות בצורה לא ממש נכונה או מדויקת, ועכשיו התפיסה מתנגשת עם המציאות והגיע הזמן להתעורר. וזה קשה לי וקצת מפחיד אותי. אבל אני מוכנה להתעשת ולהתאפס. זה בסדר. אני יכולה להתמודד עם זה. זה רק לטובה עבורי. אני תמיד מעדיפה את האמת. אם כי לרוב לא ברור מה היא האמת… בהיותה סובייקטיבית וכו', כמו שכתבתי…
    אני ממש ממש ממש רוצה להיות מוקפת בנופים יפים…

    אהבתי

 2. בראבו, כל כך שמחה שאישרו לך שניהם את המימון ושאת מתחילה ללמוד. כל כך מכירה ומבינה את התחושות המעורבות האלה של התרגשות, בעתה ואדישות. ממש מחכה לשמוע רשמים וחוויות משם.
  האולטרסאונד של הקרסול פשוט אישר לך רשמית את מה שידעת והרגשת – שיש לך נקע חמור ושאת בשלבי החלמה. שמחה שהוא נתן לך הנחיות פשוטות וברורות לגבי המשך ההחלמה והטיפול וממש מאושרת שקיבלת אישור לעשות הליכות. מזג האוויר עכשיו הוא פשוט מושלם, וגם אם תלכי רבע או שמינית ממה שהיית הולכת קודם, ויותר לאט ובזהירות – בטוחה שזו תהיה הנאה שלמה לחזור לזה.
  היתרון של מכשיר כושר ביתי כלשהו הוא כמובן שבכל מזג אוויר ניתן להשתמש בו. זה טוב לקיץ החם והלח והמגעיל, לחורף הגשום והקר, אבל בכל מקרה טוב שבאמת קיבלת גם אור ירוק לספורט בחוץ.
  ייתכן שהשינויים הרגשיים והתזוזות הטקטוניות שאת מרגישה קשורים להרבה מאד התחלות שהיו לך בחודשים האחרונים ולהתחלה הגדולה שאת עומדת בפניה – הלימודים. אבל ייתכן שזו פשוט תקופה כזאת, וטוב שאת שמה לב לזה וממשיכה בחייך.
  מצד אחד טוב שהדרמות הרגשיות שככו מעט, אבל לא מן הנמנע שזה זמני והן תחזורנה. וגם זה בסדר. הכל נשמע טוב, אור יקרה. ממש טוב. מתרגשת בשבילך

  אהבתי

 3. בהצלחה אורצ'וק. זכית בכל הקופה, הסתכלי על החצי המלא של הכוס, נכון שגם הרגל "זכתה" אבל קטן לעומת החלון החדש והמרתק שנפתח לך.
  גם כשיש התפרצות יש בה משהו מן ההתנקות, ניקוז של כל הרעלים כי אחרי הסערה (אם תבוא, אולי לא) יבוא השקט.

  אהבתי

  1. תודה רחל יקרה. צודקת – ואני באמת משתדלת להסתכל על חצי הכוס המלאה, על הדברים הטובים שיש בחיי. ובהחלט יש. אני די בטוחה שה"אני" של פעם הייתה לוקחת את עניין הנקע הרבה יותר קשה מבחינה נפשית, ואילו כעת אני מתייחסת לזה באופן כמה שיותר ענייני ומעשי ואופרטיבי ובהשלמה. ובהבנה שיש דברים גרועים יותר, ושאלו יהיו הצרות שלנו, טפו טפו טפו.
   את צודקת גם לגבי ההתפרצות של שינוי הנרמז ממעמקים – גם אם יגיע השינוי בפרץ, זה יהיה לטובה, ואני אעמוד בו. ובכלל, נראה לי שהשינוי הזה הוא בעצם נירמול. התנרמלות. משהו מאוזן ומציאותי יותר. מצד אחד, יש בזה אובדן של רגשות גולמיים אותנטיים עמוקים אך משתוללים, ומצד שני יש בזה אולי יותר סנכרון עם המציאות.

   אהבתי

 4. כמה שמחה יש בי כשאני קורא על ההצלחות שלך. כולנו פה גאים בך מאוד ♥
  אני חושב שחלק מהתזוזות קשורות אולי לשינוי פאזה משמעותית בך כסטודנטית וכחוקרת, השינוי בסטטוס האקדמי שהוא גם אישי, "עושה את שלו".
  בהצלחה בהצלחה בהצלחה
  בריאות עם הרגל.

  אהבתי

  1. תודה רבה אריק יקר, חיבוקי 🙂
   כן, אין ספק שהשינויים הצפויים בסטטוס שלי, בשגרת היומיום שלי ובסביבה שאהיה בה גם קשורים לתחושות הללו. אבל גם דברים נוספים, שפחות התחשק לי לכתוב עליהם כאן. דברים שקשורים ליחסים חברתיים. ראה מה כתבתי לגהה.
   שבת שלום

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s