האם הפוסט הקודם שלי היה לגמרי אמל"ק?

נכון שאני כותבת בשביל עצמי וחשוב לי לתעד את הדקויות והרגעים של העבר אה-לה-מרסל-פרוסט, אבל בכתיבה שלי אני גם מתקשרת עם העולם, ואם לעולם זה יותר מדי ארוך/מפורט/חופר/מתיש/מייגע/טרחני/פומפוזי, אשמח לדעת, כדי להיות יותר מודעת ולתקשר בצורה יותר ידידותית למשתמש. אולי קצת נסחפתי, אולי הייתי צריכה לחלק את הפוסט לשני פוסטים שונים.

תודה מראש על הנכונות לתת פידבק כן.

22 תגובות בנושא ״האם הפוסט הקודם שלי היה לגמרי אמל"ק?"

 1. מי שנכנס לבלוגים מצפה לקרוא. בסטטיסטיקות של הבלוג שלי אני רואה שמישראבלוג נכנסים הרבה יותר אנשים ביחס למשתמשים, מאשר מפייסבוק. זה ממש מראה לי שישראבלוג מרכז יותר את קהל היעד, של בלוגרים שאוהבים לכתוב ויש להם סבלנות לקרוא. כשהייתי כותבת בפייסבוק כמעט לא היו לי קוראים. אבל זה לא אומר שלא הייתי כותבת טוב. זה רק אומר שלא הגעתי לקהל היעד. אני לא רואה בזה בעיה

  Liked by 1 person

 2. אני כמעט אף פעם לא נכנס לסרטונים של מוסיקה בפוסטים. אין לי סבלנות לזה. כמובן שאם יש פוסט שלם שעוסק בקטע מסוים, סביר שאכנס לסרטון. במקרה הספציפי הזה, גם השירים שהבאת לא סקרנו אותי במיוחד. אבל הפוסט שלך דווקא כן עשה לי משהו: הוא הזכיר לי שוב את פס-הקול של הילדות המוקדמת שלי – שכלל שירים אחרים:) שקלתי אם לכתוב את זה בתגובה אבל השעה הייתה מאוחרת אז ויתרתי.
  בשורה התחתונה – קודם כל תמשיכי לכתוב מה שאת רוצה ואיך שאת רוצה. מי שרוצה יגיב (ובדרך כלל מגיבים ואוהבים), ומי שלא – לא.

  Liked by 1 person

  1. תודה רבה, מעריכה את תגובתך. בתור מישהי שסובלת מחשיבת-יתר טורדנית עקרה, ביטחון עצמי בקרקעית ים המלח, רגשתי נחיתות ובלבול כללי מהחיים ומאינטראקציה עם אנשים – מדי פעם אני מוצאת את עצמי תקועה בתהיות ברומו של עולם, כגון האם עשיתי משהו לא בסדר, האם אני מעיקה על אחרים ומרתיעה אותם. וגם בגלל התפיסה העצמית המצ'וקמקת והקצת ריקה שלי, אני תלויה באישורים מבחוץ, מאחרים, שימלאו את החלל החרדתי שלי. כן אור, את בסדר, הכול בסדר. טובה אור, טובה, ילדה טובה ואהובה אור.
   אני באמת עובדת על זה, ועכשיו המצב טוב יותר.
   אני ממש מעריכה את זה שסיפרת לי איך זה מהצד שלך כקורא, זה נותן לי עוד נקודת מבט, וזה מעניין. תודה.
   אגב, פסקול ילדותי כלל גם שירים וסגנונות אחרים, לא רק את מה שהצגתי בפוסט. בהמשך אשתף גם במוזיקה קלאסית מילדותי, שירי ילדים, ועוד… וגם במוזיקה אהובה משנים מאוחרות יותר – פופ, אלקטרוני, אלטרנטיבי, ועוד… מעניין איזה סגנון אפיין את פסקול ילדותך…

   אהבתי

   1. כן אור, אני כבר קצת מכיר אותך, ולכן היה לי חשוב לכתוב במפורש שאוהבים את מה שאת כותבת, ושלא הייתה שום בעיה עקרונית עם הפוסט. אני גם רוצה לגלות לך – למקרה שאת לא יודעת – שכולנו, בנות חווה ובני אדם, תלויים מאוד מאוד באישורים מצד אחרים, גם אם לא כולנו מודים בזה:)

    Liked by 1 person

    1. תודה רבה, ממש מעריכה את זה 💜
     השלב הפסיכולוגי המתקדם יותר שאני צריכה להגיע אליו הוא שגם אם יש מי שלא אוהבים, זה גם בסדר וטבעי… אני לא מושלמת… וזה גם עניין של התאמה וכימיה בין אנשים וכיו"ב…
     וגם שאהיה פחות זקוקה להרגעות ואישורים וחיזוקים… אבל איזה כיף זה לקבל אותם 😊
     המשך שבת נעימה 🌼

     אהבתי

 3. לרגע לא הייתי בטוחה אם את מתכוונת לפוסט על פס קול הילדות המוזיקלי שלך או הפוסט שלפניו אז הלכתי לבדוק מי מהם היה ארוך יותר. עצם העובדה שהייתי צריכה לעשות זאת הבהיר לי שלא הרגיש לי שאף אחד מהם ארוך מדי.
  מהפוסט המוזיקלי נהניתי מכל מילה והתענגתי מכל צליל. אבל גם לולא היה מעניין אותי, כמו שכתב הבהיר, במקרה לצלול לזכרונותייך המוזיקליים או לסיפורים שמסביב, זו לגמרי לא היתה סיבה לקצר או לצנזר את עצמך. היופי בבלוגים הוא שאת כותבת את אשר על לבך, את אשר עולה בך, את הרצון והצורך שלך להביע את עצמך – ואת מגישה את זה לקוראים באופן לא נדחף ולא פולשני. זה שם למי שרוצה, אפשר להתעלם, אפשר לקרוא, אפשר להפסיק באמצע, אפשר להגיב או לא – כל אחד לפי מה שמתאים לו. בקיצור – המשיכי להביע את עצמך באופן חופשי בבלוג שלך, ומי שירצה יקרא.

  Liked by 2 אנשים

  1. תודה אמפי יקרה. אכן בהחלט התכוונתי לפוסט האחרון על פסקול ילדותי (חלק מפסקול ילדותי, יש עוד… המשך יבוא…). תודה על המילים החמות והמחזקות, מעריכה את זה מאוד 🤗
   אני צריכה פחות לנסות לחשוב מה אחרים חושבים, ולהתמקד יותר במה אני חושבת ורוצה…
   וראי תגובותיי לבהיר…
   המשך שבת רגועה ונעימה 💗

   Liked by 1 person

 4. ברגע ששחררת את הפוסט השלימי עם כך שזה כבר לא תלוי בך.
  אך תצטערי או תחטטי בפצעים, כי הפצע הזה נסגר, החלים או בשלבי החלמה, תני לו את הזמן.
  אני אוהבת לקרוא אצלך ולא משנה מה תכתבי.

  Liked by 1 person

  1. תודה רחל, מעריכה את תגובתך 💜
   טוב, אני מומחית בחרטה מייסרת 😅 אבל זה ממש ממש ממש השתפר, עבדתי על זה. מרפה יותר בקלות מדברים שהם כבר נחלת העבר, ומתמקדת, במידת הצורך, בלמידה לעתיד ובהפקת לקחים. מה גם שרוב הדברים שאני נוטה להתחרט עליהם הם ממש קטנים ולא חשובים או עקרוניים.
   אני צריכה יותר לסמוך על עצמי שאני עושה את הדבר הנכון עבורי. וגם לתת לעצמי להיות אנושית ולטעות לפעמים או למעוד קצת.
   לגבי פוסטים – תמיד אפשר לשנות אותם, לערוך בדיעבד. אבל השאלה היא אם בכלל יש צורך. וגם קצת בעייתי להכניס שינוייים עקרוניים בפוסט שכבר הגיבו אליו.

   אהבתי

 5. עקרונית קשה לי יותר עם פוסטים ארוכים, כי אני קוראת לאט, וכאן הייתה גם מעורבת הקשבה להרבה סרטונים. אז כמובן את יכולה לחלק את זה על פני כמה פוסטים, מצד שני – הרי זה הבלוג שלך, ואם את אוהבת את זה כשזה מכונס יחד, למה לא? מי שירצה יקרא הכול, מי שירצה ידלג, יקרא קטעים נבחרים, יקשיב רק לחלק, יחזור מחר – איך שבא לו. אני הקשבתי להתחלות של הסרטונים, בחלקם המשכתי הלאה, בחלקם לא. רפרפתי פה ושם ובאופן כללי מצאתי בזה עניין. אפילו התוודעתי אל משהו שלא הכרתי מקודם ושמצא חן בעיניי.

  שורה תחתונה: את קובעת. אי אפשר שכולם יאהבו הכול, אבל כל אחד ימצא את מה שמדבר אליו, ולדעתי די בזה.
  בקיצור: אל תדאגי 🙂

  Liked by 2 אנשים

  1. תודה רבה עדה יקרה, מעריכה את תגובתך 💜
   כמו תמיד, את כותבת מילים כדורבנות, מילים קולעות, ישר ולעניין. כמו שכתבתי לבהיר, זה עוזר לי לראות את הדברים מנקודות מבט נוספות.
   תודה 😊🌷

   אהבתי

 6. מי שקורא את הבלוג שלך, בוודאי מי שמגיב לך (אם יורשה לי: מיטב הבלוגרים מגיבים לך) – הוא בהכרח מישהו שאוהב את כתיבתך.
  אנשים שמתחברים למה שאת כותבת, אנשים שערים למצוקות שלך – אנשים כאלו לא יכתבו לך דברים רעים. פשוט אין סיכוי.
  אז כן, את יכולה להתחבר למסרים שכולם העבירו לך:
  1. לא כולם קוראים כל פוסט.
  2. לא כולם קוראים את כל הפוסט.
  3. לא כולם מתחברים באותה המידה לכל נושא שאת כותבת עליו.
  אבל כל זה לא באמת חשוב.
  מה שחשוב זה, שהקוראים שלך אוהבים אותך.
  הבלוג הזה הוא שלך. כתבי מה שבא לך, כמה שבא לך. על כל נושא, בכל אורך שתבחרי.
  את יכולה רק לבשל את התבשיל: לבחור את המנה, לבחור מה יש במנה, כמה רכיבים ובאיזו איכות של חומרי גלם, כיצד לתבל, כיצד לבשל (כיריים, תנור, וכו'), כיצד להגיש.
  מרגע שהגשת את התבשיל – הוא יצא מחזקתך.
  יש כאלו שיאהבו, יש כאלו שיסלדו. יש כאלו שיאכלו את כל מה שהגשת להם בצלחת, יש כאלו שישבעו מוקדם יותר. את יכולה רק לעשות את מיטב מאמצייך, בתקווה שזה יצא טעים – אבל את לא יכולה לקלוע לטעם כולם, כל הזמן.
  אם היתה נוסחה לעניין – כל הסופרים היו כותבים רבי מכר.

  Liked by 1 person

  1. תודה לך קוץ, אני ממש מעריכה את תגובתך החכמה והקולעת. כנראה אני צריכה מדי פעם שיזכירו לי את הדברים הללו ושיתנו לי פרופורציות. כי המוח שלי נוטה לנדוד למחוזות של דאגה והלקאה עצמית 🙂
   שבוע טוב 🌼

   אהבתי

 7. מודה שאת הפוסט הקודם לא קראתי, כי ראיתי שזה בעיקר על קטעים מוזיקליים שאני לא מכירה, ואני בתקופה כזו שאנו חסרת סבלנות לכל דבר שדורש ממני להתעמק בדברים לא מוכרים, לפתוח קצת את הראש, להתרכז.
  אבל קראתי את הפוסט הזה ואת התגובות, וזה פשוט נהדר. הרבה פעמים אני מרגישה שהבלוג שלך מוציא מהמגיבים את המיטב שלהם. את חושפת כל כך בכינות את הפגיעות שלך ואת הצורך באישור, ואנשים ממש מרגישים צורך לתת לך את האישור והאהבה שלהם.
  מצטרפת לכל אלו שכתבו לך להמשיך ולכתוב כל מה שאת מרגישה רצון וצורך לכתוב. מי שיקרא יקרא. אם מידי פעם יהיה מישהו כמוני שפחות יתחבר לפוסט מסוים זה בסדר, וכמעט בכל המקרים זה לא יהיה בגלל משהו שקשור אלייך, אלא בגלל הקורא עצמו.

  Liked by 1 person

  1. מישהי יקרה, תודה רבה, מעריכה מאוד את תגובתך ואת השיתוף בנקודת המבט שלך. מעניין לשמוע נקודות מבט שונות. ואני לגמרי מבינה את עניין חוסר הסבלנות ומזדהה, גם לי אין תמיד חשק/סבלנות וגם אני לא מתחברת להכול, והרי זה אנושי וטבעי.
   תודה על חידוד הנקודה שזה לאו דווקא קשור אליי. אני באמת צריכה לזכור שלא כל דבר קשור אליי 🙂
   ותודה על המילים החמות ❤️️

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s