עוד פוסט על המשפחה + מצבי המידרדר + ניסיון לטיול + הפסיכולוגית

מאז יום שבת מצבי הידרדר. קשה לי להסביר מה בדיוק קורה לי. תחושה שדברים לא מסתדרים, שדברים משתבשים מדחי אל דחי. ואני כל הזמן עצבנית, נורא נורא נורא. תחושה של נזקים מצטברים, של חוסר שליטה, שדברים קטנים לא מסתדרים ולא מובנים לי, שהזמן חומק מבין האצבעות ואני לא מספיקה לעשות שומדבר, שאני לא מצליחה להחליט, גם החלטות קטנות, ואני יודעת, פשוט יודעת, שמה שלא אחליט – אתחרט על כך לאחר מכן. תחושה של תפסת מרובה לא תפסת.
לא תפסתי כלום. אולי במקום דם זורם לי ואקום בעורקים? אני כל כך כלום.
גם פיזית, תחושה מעוכה – הרי אני עושה הליכות, הרי רזיתי, הרי אני אוכלת בריא ובכלל לא זוללת כבר שבועות רבים, אז איך אני מרגישה כולי נפוחה ובלעעעע? אני בדיוק לפני מחזור, האם הוא משפיע עד כדי כך? שהוא גורם לי להיות קרייזי ביצ' ולהרגיש כמו פוף מאותגר?

אולי הכתיבה על כך לא נכונה. אולי במקרה שלי הכתיבה עלולה להגביר טורדנות, כי ארצה לתעד הדברים ולהסבירם בצורה מדוקדקת, וזה סתם יגרום לי להיתקע שעות על הניסוח והפירוט, במקום להתקדם הלאה ולחיות. גיחי גיחי גיחי, צחוק של פסיכי (סליחה, זה לא מכוון אליכם, אלא לעצמי, צחקתי לעצמי בתוכי צחוק ציני מריר מלא רעל עייף, אז עניתי לעצמי).

קצת התחרטתי על הפוסט הקודם שכתבתי בלילה בין שבת לראשון, על אבא, והמשפחה. מכמה סיבות:
הרגשתי לא נעים. לא יודעת להסביר את מהות ה"לא נעים" הזה. כאילו – הנה אני מעלה דברים שליליים ומעיקים, הנה אני מתמקדת בשלילי, הנה אני לא כיפית. הנה אני חופרת על דברים, נתקעת עליהם.
וגם – תחושה עמומה כללית שמדובר בדברים שעדיף לא לציין. שאני עושה לעצמי שירות דוב בהעלותי את הדברים על הכתב בבלוג פומבי.
ואולי אני עושה עוול לאבא שלי ולמשפחתי?

וכי ברגע שאני כותבת על זה משהו, אני מחויבת לא לתת תמונה חלקית. וכמה שלא אכתוב על כך, זה תמיד יציג תמונה חלקית, וארגיש שלא יבינו, שיקבלו מושג חלקי ולא נכון. אי אפשר לסכם חיים שלמים באיזה פוסט אחד בבלוג. מה גם שכל כך הרבה דברים לא מובנים לי בדינמיקה המשפחתית הזאת, ובסיפור המשפחתי בכלל.
וגם – למה עכשיו פתאום להציף את הדברים. מה הטעם לעורר בעצמי שוב את הכעס והתיסכול הנוראיים, ואת תחושת הקורבן וחוסר האונים. הרי כבר טחנתי את הנושא בעבר. כן, צריך להתקדם הלאה. כמו שכל בני המשפחה האחרים מתקדמים הלאה ולא נתקעים על זה. אז למה אני עדיין נותנת לזה לרדוף אותי כך. להשפיע עליי כך. האם אחיה את זה לנצח? ורגישות היתר הזו שלי, האופן בו אני כל כך מושפעת מדברים שאנשים אומרים לי. הדברים ממשיכים להדהד לי בראש, מכרסמים. די. קשה לחיות ככה. קשה להיות כך בקשר עם אנשים… ואני הורסת כך אולי…

אז הלכתי לישון ביום ראשון בשש בבוקר והתעוררתי לקראת שתיים בצהריים, והרגשתי חרא שחצי יום התבזבז על השינה הזו, במקום משימות שהיו לי, בעיקר משימה אחת שחשבתי לסיים באותו יום, וזה לא קרה. משהו שהבטחתי למישהי שאעשה בתור טובה אישית. ואז הכנתי לעצמי צהריים, וקצת מאוחר יותר יצאתי להליכה, ואז ארוחת ערב, והופ הזמן חמק לו, ובין לבין כמה מטלות, ובעיקר המוח שלי היה כל כך מוטרף מעצבים ומתחושה של סבל מענה, מלא דברים הטרידו אותי, ובן הזוג ספג. אמרתי לו שבא לי לחתוך את עצמי מרוב עצבים. אוף, אמירה מפגרת. למה אני מקשה עליו כך. זה נורא העציב אותו. הרגשתי בימים האחרונים כעס נוראי, רווי אלימות, שיכולה להיות מופנית רק אל עצמי. גררררר. לנשוך, לחתוך, כן אבא, גם אני יכולה להתעצבן נורא ולהשתולל! תראה! הנה, גם אני אשבור כיסא ואצרח חזק! הפעם אתה תפחד!!!!! כן, ממש. חחחח.

עיצבן אותי שבמפגש משפחתי ההתנהגות האידאלית שלי היא לשתוק כמה שיותר. כי כל דבר שאני אומרת עלול לשמש נגדי, כמו בבית משפט. מבלי לשים לב אני עלולה להרים להנחתה, ולקבל הנחתה חזקה ומועכת מאבא שלי. והוא עשה את זה. אז אני צריכה לשתוק. ודווקא הצלחתי להתעלם מכמה דברים ולשתוק, אבל לא מהכול, וכן אמרתי דברים שהתחרטתי עליהם לאחר מכן, כי הם גררו כמובן מייד עוד אמירות מההורים שלי… ואני מבינה – שתיקה זה כוח. חוסר תגובה זה כוח. אדישות זה כוח. לא להיגרר למערבולת שלהם. אבל אני גם מרגישה שזה כמו שקורבן להתעללות יודע שאם הוא לא יתנגד בזמן ההתעללות, זה ימזער נזקים וייגמר מהר יותר. כי אם הוא ינסה להתנגד, זה עלול להוציא מהתוקף שלו עוד שלל התנהגויות מתעללות. אז צריך לסבול בשקט בלי להתנגד, עד שזה נגמר.

אז כן, צריך לא לקחת ללב, להיות אדישה, לא לקחת ברצינות. אחותי הגדולה אמרה לי מזמן שהיא בכלל לא מתייחסת לדברים שהוא אומר כי הוא אדם חולה. בעצם, אני היחידה שעוד לוקחת אותו ברצינות.

טוב, בקיצור, בימים האחרונים אני מאבססת על עניין המשפחה.

וגם אחותי הגדולה התעללה בי רגשית בגיל הנעורים, זה היה נורא… היא הייתה מכשפה סדיסטית. הוציאה עליי את כל הרעל שלה. אבל זה לפוסט אחר… והעיקר שזה עבר לה והיא גם התנצלה. אבל יש יסודות באישיות שאני עוד מזהה, מנצנצים פה ושם… אמירות עוקצניות… תחרותיות…

אחותי הגדולה ואבא שלי אמרו לי פעם שאפסיק להיות קדושה מעונה – זה היה בסביבות אמצע שנות העשרים שלי, כשהתחלתי לראשונה לדבר על ההתנהגויות שלהם בעבר, כשפתאום הבנתי מה בעצם עבר עליי, שבעצם הייתי קורבן להתעללות, שבעצם התרחשו דברים ממש מעוותים, שספגתי הכול בלי להתנגד, וששילמתי על זה מחיר נפשי. אז הם הכחישו והקטינו את זה. אוי, מה את עכשיו כזאת קדושה מעונה, גם את לא מושלמת. 

רציתי גם לספר לכם, כדי להציג תמונה מלאה יותר: אני הייתי ילדה של אבא. הייתי צמודה אליו, קשורה אליו מאוד, הפנמתי אותו באופן מושלם, הערצתי אותו, וכיוון שכך – מכל האחיות, היה לי הקושי הרב ביותר להקיא אותו מתוכי. הן התמרדו בגיל צעיר והביעו כלפיו שנאה יוקדת, והתנתקו רגשית. אחותי הגדולה יכלה גם להתנתק פיזית, בגיל צעיר עזבה את הבית ולא הביטה לאחור (עכשיו היא מחפשת את קרבתם כי היא צריכה עזרה עם הילדים שלה, לכן הם עוברים לגור קרוב אליה. הכול אינטרסים). לי זה לקח יותר זמן. הוא כמובן לא מסתיר את העובדה שאני הייתי הבת האהובה עליו, והוא אומר זאת ליד אחיותיי, כי לא אכפת לו מהרגשות שלהן, והוא בכלל עודד בעבר תחרותיות בינינו, כי הוא אוהב אקשן כזה. אהבתי את אבא מאוד, הוא היה החיים שלי, הושפעתי ממנו מאוד. הוא היה רוב הזהות שלי. הוא אף פעם לא מבין איך אנחנו בכלל יכולות לבקר אותו – הוא הרי אבא כזה משקיען ודואג ואוהב – תמיד הביא לנו אוכל על מגש למיטה. זהו, זו האמירה הקבועה שלו. איך אפשר להגיד עליו בכלל מילה רעה כשהוא דאג לפנק אותנו עם אוכל למיטה.

אבל הוא אהב אותי כשהייתי הילדה החמודה והמצחיקה שלו (והמוזרה. תמיד הקפיד להגיד שהייתי ילדה מוזרה. זה נכנס לי לראש ואני תמיד מרגישה מוזרה). כשהתבגרתי והפכתי לנערה שמנה ומדוכאת, הוא איבד עניין. זה כבר לא היה חמוד. הוא היה מסתכל עליי בגועל ומעיר לי על המשקל. אמר לי שהרגליים שלי נראות כמו עמודי שלמה. פעם הוא אמר לי בחצי חיוך שובב: "אוף, למה אין לי בנות יפות…" ואז צחקק. כשאחותי הגדולה הייתה נערה, הוא כל הזמן משום מה צחק על האף שלה. העיר לה שהאף שלה ארוך ונוטה שמאלה, בשלל הערות עוקצניות ותוך כדי ציחקוק. היא פיתחה מזה תסביך רציני עם האף שלה. 

אמא שלי הייתה פחות קשורה אלינו רגשית. יותר השקיעה בקריאת מאות ספרי הרומן הרומנטי שלה (אותם ספרי Mills & Boon, למי שמכירה). היא קודם כל העריצה את בעלה, כלומר את אבא שלנו. היא לא הייתה כל כך אמהית. אז היא מעריצה את התחת שלו, והוא ממש לא מעריץ את התחת שלה. היא אוהבת אותו הרבה יותר משהוא אוהב אותה. הוא התחתן איתה (לאחר שבועות ספורים של היכרות) בעיקר כי היא הייתה אישה מאוד יפה (לא קיבלתי את הגנים שלה. קיבלתי את הפרצוף הבולגרי של סבתי מצד אבי, וגם את האו.סי.די שלה). אחר כך היא השמינה, וכל השנים הללו, עד עצם היום הזה ממש, הוא כל הזמן אומר איך היא הייתה אישה יפה, ואיך היא הרסה את עצמה. ובכלל, מדבר עליה בצורה מגעילה ליד אנשים אחרים. כל השנים הוא בגד בה, תמיד היו לו "ידידות", עד היום. אמא שלי אמרה לי לפני כמה שנים: "כל הגברים בוגדים".

בשיחות איתה בשנים האחרונות היא אומרת שאולי היא טעתה, שאולי הייתה צריכה לעזוב אותו מזמן. כן, שמענו. הם בחיים לא ייפרדו. הם יותר מדי נהנים לסבול יחד. יחסי סאדו-מאזו רגשיים. אגב, אמא שלי אינה טלית שכולה תכלת. היא גם חתיכת טיפוס. אומרת שטויות. צועקת על אנשים, מקללת. הייתה חנות אחת בעיר מגוריהם שמנעה ממנה כניסה לשם לאחר אירוע שבו היא צעקה עליהם… אסרו עליה לחזור לשם. בקיצור, היא ואבא שלי – מצא מין את מינו.

כשאחותי הקטנה הייתה ילדה קטנה היא אהבה להתחפש לחתולה, לזחול בבית כמו חתולה, להתייחס לאנשים כמו חתולה, וכיו"ב. זה היה חמוד. היא מאוד אהבה חתולים וחיות וגם היה לה חלום להיות שחקנית. אבל אמא שלי כל הזמן אמרה לה: "משוגעת". "היא מתנהגת כמו משוגעת! משהו לא בסדר איתה!". כעסתי על אמא שלי, אמרתי לה להפסיק לקרוא לה משוגעת כל הזמן. די. אבל כל הזמן תפסתי אותה ממשיכה עם זה. "משוגעת!". התחרפנתי, אמרתי לה שככה דופקים ילדים, די. היא לא משוגעת, היא בסך הכל ילדה קטנה שמתחפשת לחתולה, זה בסדר גמור. "היא מוזרה". לא, היא לא! את מוזרה! די!!!

אבל בשנים האחרונות אמא שלי מנסה לפצות על הריחוק והטעויות של פעם. היא כל הזמן מביעה דאגה ואהבה, מסרים מרגיעים. מתעניינת בשלומי. מנסה להיות יותר אמא. במקביל היא כמובן ממשיכה גם להתנהג בצורה בלתי נסבלת (הרי מה טעם החיים בלי זה), אבל היא הרבה יותר קשובה ומעורבת רגשית.

טוב, חפרתי, לא משנה. אני פשוט סובלת בימים האחרונים ממחשבות טורדניות יותר מהרגיל.

ואתמול אני ובן זוגי נסענו לטייל, ונורא התלבטתי יום לפני כן אם לעשות זאת, כי הרי הייתי במצב רוח מזעזע ושלילי נורא, וגם חששתי מבחינת מזג האוויר כי אמרו שיהיה סוג של שרב, אבל בן זוגי הרגיע, אמר שיהיה נחמד, ושבסה"כ צפוי להיות 26-27 מעלות. וגם הרי תמיד אומרים שכדאי לטייל, וכל הזמן אומרים לי לטייל, כי לטייל זה משהו משהו, וגם אני רציתי קצת לראות טבע ולטייל, הקיצר – נסענו לטייל, היה פחות או יותר בסדר תוך כדי המסלול (הקצר והרגוע יחסית), והיה נוף יפה וירוק ושלל פרחים (כל כך הרבה רקפות! 😊), וכמובן שתינו כל הזמן והיינו עם כובע, אבל מייד לאחר מכן חטפתי כאב ראש ובחילה נוראית והרגשתי רע, וכשהגענו למסעדה הקאתי וסבלתי. אז חתכנו חזרה הביתה יותר מוקדם ממה שתכננו. וסתם דפקתי את היום הזה. עד שאנחנו סוף סוף נוסעים לטייל, וזה נדפק. והוא לקח יום חופש בשביל זה. וזו הייתה טעות בכלל לצאת. הייתי צריכה להישאר בבית. הכי טוב בבית. רגוע, שקט, בלי כל הבלגן והרעש והאנשים והקשקושים שלהם. ובבית מספיקים לעשות כל מיני דברים חשובים. אולי אני לא בנויה להתרוצצות בחוץ. אולי אני רגישה מדי.

הבוקר הייתי אצל הפסיכולוגית והיא עצבנה אותי. באתי אליה מוצפת, התחלתי לספר שאני מרגישה שהכול חרא, ושהמפגש המשפחתי בשבת השפיע עליי לרעה, ושהטיול נדפק, והיא אמרה לי שאני צריכה לקחת כדור הרגעה. ווט דה פאק. אף פעם לא לקחתי כדור הרגעה. אגב, זו הפעם השנייה שהיא מציעה לי לקחת כדור הרגעה. הפעם הראשונה הייתה לא מזמן, כשקרה העניין בעבודה, והייתה צפויה להתקיים פגישה מלחיצה (שבסוף לא התקיימה), אז היא הציעה לי לקחת חצי כדור הרגעה לפני הפגישה. כדי שאהיה רגועה ולא אתפרץ בתגובה רגשית. סיפרתי לאחיותיי והן היו המומות ואמרו שכדור הרגעה זה ממש גרוע וממכר (אחותי הקטנה מניסיון אישי, ואחותי הגדולה מניסיון של אנשים קרובים לה), ואחותי הגדולה אמרה לי לעזוב את הפסיכולוגית הזאת… מצד שני, הפסיכולוגית הזאת גם עזרה לי עם עצות מועילות… אז אני כבר לא יודעת… אני מניחה שזה לא שחור או לבן… אולי היה לה קשה להתמודד עם האינטנסיביות והבלבול שלי הפעם…
בקיצור, בפגישה הבוקר רציתי לדבר על מה שהיה במפגש המשפחתי ובימים האחרונים כדי לבחון את התגובות הקוגניטיביות ולראות איך יכולתי להגיב אחרת, אבל היא התעקשה לדבר על הכדורים שסיפרתי לה שהפסקתי לקחת, ושאני צריכה לחזור לקחת כדורים. אמרתי לה בסדר, אני אחזור לקחת כדורים, אני מבינה שאני כולי מוצפת ואינטנסיבית, אבל בואי נדבר על משהו אחר חוץ מהכדורים. וככה כל הפגישה. לא יודעת. זו הייתה פגישה מיותרת.

אני לא מצליחה לגבש דעה בנוגע למה נכון ומה לא נכון. מה בסדר ומה לא בסדר.

למשל, נראה לי שזו טעות לפרסם את הקטע הזה. אז הנה, אלחץ כאן על כפתור ה"פרסום", והנה תצטרף לה עוד טעות לשרשרת הטעויות היפה שאני עונדת לצווארי. בחיי, לא צריך אפילו תליין, העסק דופק לבד.

20 תגובות בנושא ״עוד פוסט על המשפחה + מצבי המידרדר + ניסיון לטיול + הפסיכולוגית"

 1. אפשר לכתוב המון דברים בתגובה על מה שכתבת, אבל אני אכתוב רק שלושה:
  את בסדר
  את בסדר
  את בסדר
  וגם:
  יהיה בסדר.
  הפעם אני שולח שני חיבוקים: 🤗🤗

  Liked by 2 אנשים

  1. תודה רבה על התגובה החמה, אני מעריכה את זה מאוד. תודה רבה גם על התגובה על הפוסט הקודם – היה לי קשה להגיב לתגובות שם (כי התחרטתי על הכתיבה והרגשתי ששיתפתי יותר מדי והייתי במצב לימינאלי), אז עשיתי לכל תגובה רק "לייק"… כן, כך גם הפסיכולוגית הקודמת הייתה אומרת לי לשנן לעצמי שוב ושוב: "אני בסדר", והשלב המתקדם היה לשנן לעצמי: "אני בסדר גם כשאני לא בסדר…".
   yey, שני חיבוקים!! ממהרת להפקיד בחשבון בשווייץ כחיסכון לימים גשומים 😊🤗
   רגע, היום זה יום גשום! מוציאה מהכספומט חיבוק ומתעטפת בו להתחמם 😁

   אהבתי

 2. מצטרפת לתגובה של הבהיר ומוסיפה:
  בבקשה, בבקשה, בבקשה, תשמעי גם את הקולות שלנו. תשמעי את האהבה והתמיכה שהקוראים מעניקים לך. זכותך לכתוב, זכותך להוציא, זה לגיטימי לחלוטין. אף אחד כאן לא יעשה משפט שדה למשפחה שלך או יצביע, אנחנו רק נחבק אותך, וניתן לך חום ואהבה ונגן עליך ועל המקום הבטוח שלך, שבו את יכולה לדבר בלי שישפטו אותך.

  מזלה של אחותך הצעירה שהיה לך אותך. נשבר הלב שלך לא היה אותך, לגונן עליך, בבית כזה.

  ושוב – את בסדר, את בסדר, את בסדר.

  Liked by 2 אנשים

  1. תודה רבה תיאו יקרה, מעריכה את מילותייך החמות ומפנימה אותן, אוהבת אותך. בבקשה תקראי את מה שעניתי לבהיר – זה תקף גם עבורך… גם לגבי הפוסט הקודם…
   חוצמזה, נראה לי שהמחזור הפעם חירפן אותי לחלוטין, אני מרגישה את זה חזק… (או שזה רק תירוץ? כנראה שילוב של כמה דברים ביחד…).
   זה הקטע – שהרבה פעמים לא הצלחתי לגונן על אחותי הקטנה, אף על פי שצפיתי את הדברים שעלולים להזיק לה… כי זה לא תמיד היה בשליטתי ולא תמיד הייתי בסביבה… וזה כל כך מצער אותי… ולכן בין השאר אני מרגישה הקלה שאין לי ילדים, כי אם היו – אז הדאגה, החרדה, החרטה ורגשות האשמה בנוגע לילדיי היו אוכלים אותי מבפנים כמו חומצה, כמו שקורה לי עם אחותי הקטנה…

   אהבתי

   1. היו לי כמה מחזורים כאלה בזמן האחרון אז אני מזדהה ומבינה.
    ולגבי אחותך, גם אם לא יכולת להגן עליה 24/7, היא ידעה שהיא יכולה לסמוך עליך, היא ראתה אותך מגוננת כשיכולת, וזה שינוי מהותי מלהרגיש שאת לבד בעולם.
    אוהבת אותך.

    Liked by 1 person

    1. תודה רבה, תודה שאת אומרת את הדברים האלו שחשוב לי לשמוע, אחותי הקטנה זו באמת נקודה רגישה אצלי ואני מרגישה שאיכזבתי אותה, במיוחד לאחרונה, כי העזרה שלי מוגבלת בגלל המאותגרות שלי, ותודה שאת מזכירה לי שאני עושה מה שאני יכולה, ואני מקווה שבכל זאת הנוכחות שלי בחייה סייעה לה ועשתה לה טוב. בסופו של דבר היא גם צריכה לקחת אחריות על עצמה, וחוצמזה יש לה גם עזרה מעוד גורמים, גם גורמים טיפוליים רשמיים.

     אהבתי

 3. ובאופן מפתיע ויוצא דופן גם אני מצטרפת לבהיר ולתיאו. קודם כל בחיבוק.
  וגם בתמיכה. באהדה. בתיקוף. כמה כואב לי שאת מפקפקת בעצמך. את לא רק בסדר. את נהדרת ומגיע לך להיות שמחה ואהובה ושלא יפקפקו בך ולא ישללו או יקטינו את הרגשות שלך, את החוויות שאת יודעת שעברת. לא המשפחה שלך, וגם לא הפסיכולוגית – שאולי צודקת שכדאי וראוי לתגבר את הסיוע הנפשי בכדורים, אבל לא נכון ולא הוגן להטיח בך את זה במקום להיות קשובה ומכילה ומתקפת וחומלת. בעיקר קשובה. הכדורים עוזרים כדי להשתיק קצת את הרעשים שמציקים כל כך, מרגיעים מעט את הלבטים וכפייתיות והטורדניות…..אבל הם לא במקום דיבור, הם לא במקום התבוננות – ולא משנה כמה כבר דיברת על זה. אם זה עולה שוב, סימן שראוי לדבר על זה שוב. ושוב. ובכל פעם משתחרר עוד משהו.
  וכמה טוב שיש לך את הפלטפורמה הזאת כאן – שבה את יכולה לכתוב מתי שאת רוצה או צריכה. מה שאת רוצה או צריכה. וחשוב שתדעי שיש מי שקוראים, יש מי שמקשיבים, יש מי שמבינים ותומכים. את לא לבד.
  🤗

  Liked by 1 person

  1. תודה רבה אמפי על המילים החמות ועל ההכלה והתמיכה, חיבוק בחזרה. כן, אני חוששת שאני משתפת יותר מדי – יש לי נטייה לשתף ב- too much information, וחששתי שהפעם נסחפתי וסיפרתי יותר מדי בגלל חוסר האונים הנוכחי שלי.
   מה שכתבתי לבהיר ולתיאו תקף גם עבורך (גם בעניין התגובות לפוסט הקודם), את מוזמנת לקרוא. ובינתיים היום התחלתי שוב את הכדור שהפסקתי, במינון נמוך ואעלה בהדרגה. כי זה מפחיד להרגיש פתאום שהכול מעצבן וכולם מעצבנים ודברים קטנים מעצבנים ולא מסתדרים ומאתגרים… כאילו החיים בקושי זזים… לא זורמים… שמשקיעה אנרגיות גדולות בלהזיז אבנים קטנות… שסף הרגישות שלי ירד, ושהתגובות שלי מוגזמות מבחינה רגשית, קיצוניות, בטח כשאני לקראת התחלה חדשה במקום חדש…
   בשבוע הבא יש לי בכל מקרה תור אצל הפסיכיאטרית.
   וביטלתי את הפגישה של השבוע הבא אצל הפסיכולוגית, התגובות שלה בפגישה אתמול היו לטעמי ממש לא לעניין והיא אמרה גם דברים לא נכונים. על זה אני מוציאה כסף? אמנם בהנחה דרך קופ"ח, אך בכל זאת… אז אהיה אצלה עוד שבועיים ונראה… כלומר, היא צודקת שיש לי "תגובתיות-יתר" רגשית, דווקא התחברתי לדברים שהיא אמרה לי בעבר על זה, אבל היא הייתה אטומה ולקונית בפגישה האחרונה, מה, הייתי כל כך נוראית?… בן זוגי ואחותי הקטנה ועוד חברה דווקא הגיבו למצב שלי אחרת וזה עזר לי…

   אהבתי

   1. כמאמנת בעצמי וכאחת שעברה טיפולים פסיכולוגים בתקופות שונות בחיי וגם תקופות אימון, אני יכולה לומר לך בוודאות שהפסיכולוגית שלך נבהלה. מטפלים נבהלים הרבה פעמים כשהמטופל מגיע מוצף. ופסיכולוג טוב יודע לזהות שהוא נבהל, יודע לעצור לכמה שניות בלי שתרגישי (או אפילו מבקש ממך דקה לנשום, אם הוא מודע ופתוח) ומטפל בגוף שלו ובנשימה שלו, ואז חוזר להקשיב לך ולא להגיב מתוך הבהלה של עצמו. שזה נראה לי מה שקרה לה. טוב שאת מדלגת על השבוע הבא, זה ייתן גם לך וגם לה הזדמנות להרגע ולהתרחק קצת. אבל אם זה משהו שיחזור על עצמו איתה, אולי הגיע הזמן לחפש מישהו אחר…..
    כדורים זה נהדר וטוב שגייסו את הכימיה לסיוע לנפש, שמחה שהחלטת לחזור לזה כדי להקל על עצמך בתקופה הלא פשוטה הזאת, אבל זה לא במקום טיפול טוב, מטפל טוב, שקשוב לך, שמכיל את מה שעובר עלייך, שיודע לשקף אותך ולשאול אותך שאלות – לעיתים נוקבות – מישהו שאת מרגישה שאת יכולה לסמוך עליו שיהיה שם בשבילך בחדר הטיפול.
    אני לא יודעת מה זה לשתף יותר מדי. אנחנו הרי לא נשפוט את משפחתך, לא נחרוץ דין של אף אחד, במיוחד שכולנו כאן מודעים לכך שאנחנו נחשפים לחלקיקי המציאות אלה של אלה. ושוב אני חוזרת על כך שאת בסדר, כמו שאמרת, גם כשאת מרגישה שאת לא בסדר. את מתמודדת חיים שלמים עם ילדות ממש מורכבת. מחבקת אותך שוב מרחוק…….

    Liked by 2 אנשים

 4. הבלוג הוא המקום לקתרזיס ואנחנו כאן בשביל להכיל. אין שיפוטיות אלא רק אמפתיה ולכן אל לך להצטער על דברים שכתבת. החיזוקים שאת מקבלת תורמים לך, גם אם את לא ממש מודעת לכך.
  אני מאמינה שאביך מאמין בדברים שהוא אומר ומבחינתו הוא הפגין את אהבתו, אולי בגלל ההשתדלות שבאה לו במאמץ בניגוד לכעס שהמשתלט עליו .
  הפסיכולוגית שמתעקשת על טיפול תרופתי אולי מחפשת לעצמה עבודה קלה יותר. התפקיד שלה הוא להקשיב לך, לתת עצות שיועילו לך. גם המהירות הזו שכל רופא מרשה לעצמו להציע טיפול תרופתי בלי להכיר את הפרופיל הרפואי ממש מכעיסה אותי.
  חשבי על כך שאחרי כל ירידה תגיע העליה ומקווה שמהר מאד מצב הרוח יישתפר וזכרי אין דבר שאינו סובל דיחוי.
  קבלי חיבוק ענק.

  Liked by 2 אנשים

  1. רחל יקרה, תודה רבה, מעריכה מאוד את תגובתך החמה והמכילה, ותודה על התזכורת שרוב הדברים סובלים דיחוי ושאני לא צריכה להלחיץ את עצמי אם אני זקוקה ליותר זמן מאנשים אחרים…
   ראי גם מה הגבתי לבהיר ולמגיבות האחרות, תקף גם כתגובה אלייך…
   הפסיכולוגית שלי אמנם בעלת תואר ד"ר אך אינה רופאה, אינה פסיכיאטרית. ומוזר, כי עד כה היא לא הייתה כך. אמנם בגדול הייתה בעד חיזוק תרופתי במקרים שבהם צריך, אך למשל כשהפסיכיאטרית הציעה להעלות עוד מינון – הפסיכולוגית דווקא לא הבינה מדוע ולא הייתה בעד. אז זה לא שיש לה אג'נדה אוטומטית בעד תרופות והעלאת מינון. לכן תגובותיה בפגישה האחרונה הפתיעו אותי ואיכזבו אותי.
   אבל במקרה שלי יש מקום לטיפול תרופתי כי מדובר בחשיבה טורדנית כרונית, ולכן אני חוזרת לתרופה, לפחות כדי לספק לעצמי איזשהו "גב" תמיכתי בתקופה שבה אני מתחילה במקום החדש. כי אני מאוד לא יציבה לאחרונה וזה קשה ומפחיד. כאילו כל דבר סביבי עלול לערער אותי, וזה בעייתי לחיות ככה.
   כן, אני מסכימה – ברור לי שאבא שלי מאמין לחלוטין בצדקתו ובדברים שהוא אומר, איך אדם בהכחשה יכול לראות את מה שנסתר מעיניו? וברור לי שאהבתו היא אמיתית ושכך הוא מביע את אהבתו. זה מי שהוא. והוא כך לא רק כלפיי אלא כלפי כולם. וכמובן שכאן הדגשתי את הדברים השליליים, אך הוא גם יכול להיות חיובי לפעמים ולעזור.
   חיבוק גדול בחזרה 🤗

   אהבתי

 5. מסכימה עם התגובות שמעלי, גם אני חשבתי לכתוב לך כך לפני שקראתי אותן.
  מבינה את ההרגשה שלך לגבי החשיפה, החשש מלאוורר את הדברים בחוץ, ועם זאת הצורך לפרוק.
  המצב ההורמונלי לאורך החודש בהחלט משפיע על ההרגשה, מכירה זאת היטב מעצמי. צריך לזכור שהרגשות הרעים חולפים, למרות שזה ממש לא קל באותו רגע.
  אני מתרשמת שכל מי שקורא ומגיב בבלוג הזה הוא בעדך, ללא רצון או צורך לשפוט, אלא להפך, להכיל ולתמוך, כך שאת יכולה להרגיש בטוחה כאן ולחלוק עד כמה שמתאים לך.
  חיבוק גדול.

  Liked by 1 person

 6. כל מה שכתבו לפני, וגם. את נמצאת כרגע במצב מעבר, מעבודה שהיית בה 11 שנים למקום חדש, וזהו שינוי דרמטי. כל שינוי בחיים מכניס אותך למצב לימינאלי (מעניין שהשתמשת בתואר הזה ממש), ודורש יציאה מעצמך, סוג של טקס ואחר כך "חזרה", והסתגלות למצב החדש. אני אולי כופה עליך דגם שמתאים רק חלקית, אבל בעיני זה מאוד בולט, ואפילו תיאור הטיול שעשיתם משתלב בתוך הדגם הזה. חלק מזה מחזיר אותך מן הסתם (מציף בלשון היום) למשברים הבסיסיים בחיים שלך, במשפחה, עם אבא ואמא והאחיות. לכן גם בעיני זה טוב שאת פורקת כאן ואין מה לחשוש. וכמו שכתבו לך, כולנו כאן נחשפים במידה רבה כזו או אחרת, ואם אנחנו קוראות (וקורא) כאן זה כי יש בך משהו מקסים, מואר (אור בשולי הענן, silver lining), גם מבעד לקשיים הרבים שאת חווה. אל תחששי ואל תתלבטי.

  Liked by 1 person

 7. מצטרפת לכל המגיבות והמגיב ומוסיפה שהכי לגיטימי בעולם שבתקופת כזו, שהשריון שלנו דק, ברור שכל קוץ מכאיב לנו הרבה יותר.

  אמא שלי היא גם מהאנשים שיורדים על כל דבר ואני יודעת שיש תקופות שאני יודעת להבליג ויש תקופות שזה חודר אלי ויותר קשה עבורי.

  לבלוג זה המקום לפרוק, הרי בשביל מה יש אותו (נו, חוץ מלעקוב באדיקות כמה עוקבים יש לך 😉)

  הפסיכולוגית הזו נשמעת בעיני גם קצת מעצבנת. תקשיבי לתחושת בטן שלך, אם את עדיין מרגישה צורך לעזוב אותה, הייתי מתחילה לחפש מישהי אחרת

  *חיבוק בהסכמה*

  Liked by 1 person

 8. זה יפה שאת מי שאת למרות הבעיות במשפחה. השגת כל כך הרבה בזכות עצמך, בנית את עצמך והתגברת על קשיים. תהיי גאה בעצמך על כל מה שהשגת

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s