העולם מלא במסתורין

טוב, אני חייבת לשאול.

יש בבלוג הזה כאן את הדף הזה של הסטטיסטיקות של כמות הכניסות לבלוג. ובניגוד לישראבלוג, יש בדף הסטטיסטיקות התפלגות לפי מדינות. אז אני זוכרת שקראתי פעם אצל "קנקן התה" (שדרכו התחלתי להיחשף לאופציות האתרים החלופיים לישראבלוג) כשהוא כתב משהו על העניין הזה, שהוא רואה כניסות לבלוג שלו מכל מיני מדינות ונתקל במדינה אחת שהתמיהה אותו, והוא שאל מי נכנס משם (והתברר שזו קוראת קבועה שביקרה באותה מדינה).

אז אמנם לא נכנסים אלי הרבה לבלוג, מונה הכניסות שלי צנוע ומבויש (ואני בכלל לא יודעת אם הוא סופר את הכניסות שלי וכניסות חוזרות של אותו מקור, אבל זו שאלה אחרת), אבל אני חווה משהו דומה (בזעיר אנפין) מבחינת המדינות, ואני תוהה אם הכלי הזה בכלל באמת אמין, הכלי שמתעד את מקור הכניסות לפי מדינות. או שהכלי הזה טועה, או שסתם מראה דברים רנדומליים… ואולי זה כן אמין אבל מדובר פשוט בכניסה בטעות של תושבים מקומיים שהקליקו במקרה על משהו והגיעו לבלוג שלי לרגע מבלי להבין שום דבר. כי ראיתי אצלי כמה פעמים מדינות שגרמו לי לתהות. אולי זה קורה גם לכם?…

אז חוץ מישראל הופיעו בבלוגי כמה פעמים לשמחתי גם מדינות אחרות כמו ארה"ב, גרמניה, ולשמחתי הכי רבה גם בריטניה אהובתי, היפ היפ הוריי. מעניין מי נכנס מהמדינות הללו (אם בכלל). אבל בדצמבר פתאום ראיתי את זה:

סנט לוסיה

המממ, מעניין. בחיים שלי לא שמעתי על המדינה הזאת. אצתי רצתי לגגל ומצאתי: "סנט לוסיה (באנגלית: Saint Lucia) היא מדינת אי קטנה במזרח הים הקאריבי על גבול האוקיינוס האטלנטי". מעניין! אז מי ביקר שם והיה לו מספיק חשוב להיכנס לבלוג שלי בזמן חופשתו המעלפת אי שם? או מי התושב המקומי בעל האצבעות הצולעות שהגיע בדרך לא דרך של הקלקות שגויות לבלוגי הבלתי רלוונטי לו בעליל? 

ולפני יומיים פתאום צצה לה יפן, שזה נחמד ומיוחד (מי? מי?).

יפן

אבל היום הגיע הקש ששבר את גבי הענוג מרוב סקרנות:

בוטסוואנה

ווט דה פאק, באמת?

אז אולי זה בעצם בכלל מה שנקרא בוט, כלומר תוכנה ולא אדם?

ואולי גם אם זה אנשים, הם בכלל לא רוצים שיהיה חשוף בפני מידע כזה על הכניסות שלהם כי זה עניין פרטי שלהם, והם אף פעם לא יספרו לי שזה הם? ואם הם קוראים כאן עכשיו ובכך מגלים למורת רוחם שיש "אח גדול" שמתעד את תנועותיהם בעולם, ועכשיו הם בכלל יפסיקו להיכנס לבלוג שלי? לא, אל תפסיקו, אני רוצה להמשיך לראות היכן אתם מטיילים ברחבי העולם, להיות מופתעת בכל פעם מיעד אקזוטי חדש (אפשר מדגסקר? 🤓), ללוות אתכם במסעותיכם אי שם…

כן כן, אין ספק שהכל סובב סביב הבלוג שלי ושיש לו השפעה מכרעת על חיי אנשים ומהלכיהם, בהחלט חשיבה הגיונית אור, את בדרך הנכונה, בכלל לא נסחפת! 😆😂

העולם מלא במסתורין 😳🤔

20 תגובות בנושא ״העולם מלא במסתורין"

 1. התהיה הזאת עברה גם בראשי לא אחת. גם אני קיבלתי מספר כניסות בודדות ואקזוטיות כשסנט לוסיה היא אחת מהן (לא יודעת הרבה על האי הזה אבל אני כן יודעת שזה נחשב ליעד נופש מפונפן שגרם לי לדמיין מישהי על החוף עם משקפי שמש וקוקטייל קורא את הגיגיי המשמימים).
  אני חושבת שהזיהוי לפי מדינה אמין יחסית, כשביקרתי בצרפת הוא זיהה את זה וקיבלתי המון כניסות משם.
  אגב, ישנה אפשרות לבחור שהמונה לא יספור את הכניסות שלך.
  פסח שמח 🙂

  אהבתי

  1. היי 🙂
   הא הא, עוד הוכחה לכך, בהמשך לתגובות האחרות שקיבלתי כאן, שסטטיסטיקת המדינות היא קרוב לוודאי בולשיט. כי או שמדובר באותה נופשת מפונפנת 😊 או שזו רק עניין טכני של כתובות שרתים, כפי שהסבירו לי כאן כמה מגיבות. רגע, אבל כשביקרת בצרפת, הוא היה אמור להראות רק את הכניסות שלך מצרפת, ולא גם את כל האחרים. אז מניחה שאת מתכוונת רק לכניסות שלך. לא מצאתי אפשרות לנטרל את ספירת הכניסות שלי…. יש בדף הסטטיסטיקות רק סטטיסטיקה נפרדת שמראה את הכניסות שלי, משהו כזה… הסתכלתי בהגדרות ולא מצאתי… לא משנה…
   פסח שמח ורגוע! 🌞💐

   אהבתי

 2. נחמד.
  התרשמתי מהעניין שגילו בבלוגך. לא בדקתי אצלי ואני לא חושבת שאני מעניינת מישהו.
  לדעתי התגיות מאד מועילות למי שרוצה כניסות כאלה.
  חג שמח

  אהבתי

  1. היי רחל,
   אין ממה להתרשם, זו ממש לא התעניינות מרשימה 🙂, לא נכנסים אלי הרבה לבלוג.
   סתם, המדינות האלו שצצו שם סיקרנו אותי… אבל כנראה שזה לא באמת כניסה מהמדינות האלו, אלא איזו תופעה טכנית…
   מה זאת אומרת, ברור שאת מעניינת מישהו, עובדה שמגיבים לך, ולא מעט. העובדה שבכלל לא הסתכלת על דף הסטטיסטיקות מעולה בעיני – זה מעיד על כך שלא אכפת לך ושאת בכלל לא מתעסקת בזה, כלומר פחות זקוקה לתוקף של אישור חיצוני…
   חג שמח 🌷

   אהבתי

 3. אני כבר כמה שנים כאן (בוורדפרס), וההתרשמות שלי היא שהסטטיסטיקות הן די מדויקות. לשאלותייך:

  אם את מחוברת עם סיסמה, הן לא סופרות את הכניסות שלך.
  את יכולה לסמן בדף הסטטיסטיקות אם את רוצה שהוא יראה לך גם 'מבקרים' או רק 'צפיות'. ה'צפיות' כוללות גם ביקורים חוזרים של אותו קורא, ה'מבקרים' סופר כל מבקר רק פעם אחת ביום (כמו שהיה בישרא).

  בעניין הארצות: יש ביקורים בודדים מארצות אקזוטיות 🙂 בהנחה שזו לא סתם טעות (ונדמה לי שאין הרבה טעויות, ואני גם יודעת שוורדפרס לא סופר את מנועי החיפוש למיניהם, וגם לא ספאמרים), זה יכול לקרות שאם למשל הזכרת בפוסט איזה שיר מפורסם באנגלית – מישהו שחיפש את השיר הזה בגוגל הופנה גם אלייך. או למשל אם כתבת שם של מקום כלשהו באנגלית.

  נדמה לי שלעתים רחוקות גם קורה שגולשים מסוימים משתמשים בשרתים שאינם בארצות שבהם הם יושבים. קראתי על זה פעם משהו, אבל אני לא מבינה איך זה עובד אז לא בטוח שהבנתי.

  וכמובן, קוראי הבלוג נוסעים לפעמים לחו"ל וגולשים משם 🙂

  הבעיה היחידה של הסטטיסטיקות היא שלמיטב הבנתי הן לא סופרות את מי שקורא אותך דרך האפליקציה של וורדפרס בנייד. זה חבל, כי נדמה לי שרבים קוראים דווקא דרכה.

  חג שמח!

  אהבתי

  1. היי עדה,
   תודה רבה על כל המידע. אני מכירה בסטטיסטיקות את ההפרדה בין "מבקרים" לבין "צפיות" – אצלי הוא פשוט מראה גם וגם (והבחירה רק משנה את מה שהוא מראה בגרף הנלווה). ראי גם תגובתה של אמפי ואת תגובתי אליה. בעקבות כל זאת, מסקנתי היא שממש אי אפשר לדעת שומדבר מנתון המדינות, ואולי בכלל יש לקחת בערבון מוגבל את דף הסטטיסטיקות… אגב, בישרא יכולתי גם לראות את סוג מקור הכניסה של כל כניסה בודדת – גם אם מישהו נכנס מהסמארטפון, או דרך חיפוש בגוגל, או דרך עמוד הקבועים שלו בבלוג שלו… למיטב ידיעתי כאן אין את זה. לא שזה כזה קריטי, אבל אם כבר בדף הסטטיסטיקות עסקינן… (אבל אני בטוחה שגם בישרא היו פספוסים, למשל זה לא הראה את כל הכניסות, היו הרבה פעמים אי התאמות בין המס' הכולל לבין פירוט הכניסות הבודדות).
   חג שמח! 🌞🌸

   אהבתי

   1. בהנחה שהבנתי נכון את כוונתך – מתחת לגרף יש מידע על מקורות הכניסה. (בסעיף 'מפנה'/'מפנים'). לא על כל כניסה יש פירוט של מקורה, לא לגמרי הבנתי איך זה עובד. נדמה לי שיש סוג כניסות מקישורים שאינו מתועד – אבל כן רואים כשזה מנייד, או מגוגל, או מישרא, או מדף הקריאה של וורדפרס, וכדומה.
    תוכלי למצוא עוד מידע כאן:
    https://en.support.wordpress.com/stats/
    חג שמח 🙂

    אהבתי

    1. היי עדה, תודה רבה! בעוונותיי אפילו לא חשבתי לחפש מידע באופציית העזרה/תמיכה של האתר, הקישור אכן הסביר לי דברים שלא ידעתי… ולא ידעתי שניתן להגיע למקורות הכניסה דרך הקלקה על סעיף ההפניות…. אז למדתי משהו חדש 🙂 . שבוע טוב!

     אהבתי

 4. אני עכשיו למשל מגיבה מלאס ווגאס, ארה"ב. רואים את זה הסטטיסטיקות ?
  מה שעדה כתבה הוא נכון: יש משהו שקוראים לו
  VPN
  שמאפשר לך להתחפש למקומות אחרים בעולם. אני משתמשת בזה כשאני צריכה אתרים שלא מאפשרים להיכנס מישראל, אלוהים יודע למה. למשל אתר חברת תעופה מסוימת לטיסות פנים כאן בארה"ב לא איפשרה לי כניסה כשהייתי בארץ. ייתכן שיש לך קוראים שמשתמשים ב VPN של סנט לוסיה מכל מיני סיבות

  אהבתי

  1. היוש! איך בלאס וגאס? הייתי שם פעם אחת בטיול שעשינו בחוף המערבי לפני כשנתיים-שלוש, והכל שם באזור המרכז של המלונות כ"כ גדול ומפואר ונוצץ ועוצמתי (כמובן באופן מלאכותי לחלוטין), שלקח לי זמן להתגבר על ההלם הראשוני ולעכל את המראות ואת האווירה.
   חמודה שנכנסת לכאן מחו"ל 🙂 וזה בהחלט עוזר לפענוח אמינות הסטטיסטיקות. כי כל מה שמופיע לי לגבי המדינות של אתמול זה ישראל וזימבאבווה. זימבאבווה! 🙄 אז או שרק נדמה לך שאת בארה"ב ואת בעצם בזימבאבווה (קל להתבלבל, נופים דומים 😁), או שזימבאבווה כבשה את ארה"ב ביממה האחרונה (העולם נהיה כ"כ משוגע, עד כדי כך שאני לא פוסלת שום אופציה), או שהכלי הזה אכן מפספס ולא מתעד נכון, או שרק את פוספסת, ואותו איש העולם הגדול שנכנס לבלוג שלי מכל מיני מקומות אקזוטיים בעולם נחת בדיוק בזימבאבווה ולא יכול היה לדחות סיפוקים ומייד נכנס לבדוק מה חדש אצלי, או שזה סתם עניין טכני של VPN ושרתים פיקטיביים… נראה לי שדי כיסיתי את כל האפשרויות 😄

   תעשו חיים! 🤗

   אהבתי

   1. זה קורע העניין הזה 😂 אני מנסה להיזכר אם כתבתי לך מהמלון – מה שאומר שהייתי על wifi ולכן ייתכן מאד שהיה להם vpn על שרתים של זימבבואה – או שהייתי על נתונים סלולריים רגילים ואז באמת הכלי של וורדפרס מזייף לגמרי. 😦 עכשיו אני כותסת מהבית של הורי בקליפורניה. מעניין מה זה מראה לך.
    לאס ווגאס הרגישה לי כסוג של מגרש משחקים למבוגרים. האמריקאים הם גם ככה ילדים מגודלים, הרי, ובנו לעצמם עיר בה כל החשקים והדחפים והשטויות יכולים להתבטא בחופשיות בלי שיצטרכו להתנצל על זה. ויש להם גם את המשפט המפורסם: מה שקורה בווגאס נשאר בווגאס. ילדים, נו 😄

    אהבתי

 5. אצלי יש ארצות שחוזרות על עצמן, ולא ראיתי את סנט לוסיה. סך הכל זה מסקרן, נכון, וקצת נחמד לחשוב שמילים שנכתבות כאן נקראות שם, בכל מיני 'שמים' שונים. מכיון שהרשימות די חוזרות על עצמן, ובחלקן אני יודעת גם מי האיש/ה שגרה במקום ומבקר/ת בבלוגי, נדמה לי שאפשר להסיק שהסטטיסטיקות די מדייקות, אולי באמת למעט מקרים של שימוש בשרתים בארצות אחרות.

  אהבתי

  1. אני פשוט לא כ"כ מכירה את וורדפרס ולאט לאט מגלה דברים… הפתיע אותי לראות כל מיני מדינות "לא סטנדרטיות", אז נחמד ומעניין לשמוע את התובנות של בלוגרים אחרים

   אהבתי

 6. אולי זה באמת עניין של שרתים, אבל למה לא להפיח חיים בקצת רומנטיקה עם גוון אקזוטי ולהניח שיש איזו נפש נחמדה ביפן שרוצה לקרוא אותך?

  אהבתי

  1. ושקוראת את הרהורי לבי תחת פריחת הדובדבן? נכון, נניח כך! 😊
   אם כי מאז שכתבתי כאן על נושא המדינות, באורח פלא הן נעלמו להן מנוף הסטטיסטיקות ונותרה רק ישראל, בודדה וגלמודה מול העולם האדיש 👵 (זה אמור להיות אימוג'י פולניה).
   המממ, כנראה סוכן המוסד שקרא אותי בין פעולה חשאית אחת לאחרת החליט לרדת למחתרת (כלומר, למחתרת היותר מחתרתית מהמחתרת הרגילה) אחרי שחשפתי את מסלול מסעו. ודאי! 🤓

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s